Fotbal

Podle Kopice měl vyrovnávací gól Boleslavi platit

Podle Kopice měl vyrovnávací gól Boleslavi platit
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Ač mu za dva týdny bude teprve třiadvacet, diriguje vysoký odchovanec Jihlavy celou mladoboleslavskou obranu. V létě si zahrál na evropském šampionátu jedenadvactítek, ale jeho hlavní prací je defenziva Mladé Boleslavi. Milan Kopic nechyběl ani v zápase s Villarrealem, ani on ale nezabránil dvěma trefám soupeře.

Při prvním gólu jsme měli přerušit hru 

Co vlastně rozhodlo zápas s Villarrealem? "Španělská vyspělost, rychlost, kombinace. Ale je fakt, že kdyby Mára Matějovský v prvním poločase proměnil gólovku, mohlo se to vyvíjet jinak," přemýšlel o důvodech prohry zadák Boleslavi Milan Kopic. "Je to škoda, ale i tak jsme mohli vyrovnat. Dali jsme gól a  ten druhý prý měl platit taky," dodal.

Jenomže neplatil a Boleslav tak prohrála 1:2. A to i proto, že dvakrát nechala úplně volné hráče soupeře dojít až před brankáře Millera. "První gól byl po naší standardce. Vytáhli jsme se na ni a pak jsme nestačili pokýt prostor vzadu. Ten hráč to udělal dobře, využil toho a šel sám na gólmana. My měli hru přerušit, pak by k tomu vůbec nemuselo dojít," vrátil se k brance Turka Kahveciho Kopic.

A druhý gól? "Španělé si dobře vyměnili míč, prostrčili si ho mezi námi a už jsme nemohli dělat nic, snad jen přistoupit k nim rychleji," uznal zaváhání beků Kopic.

Tlak přišel pozdě 

I tak by ale nemusely Mladou Boleslav dvě inkasované branky tolik mrzet, stačilo proměnit některou ze šancí ve druhém poločase. "O přestávce jsme si řekli, že nemáme co ztratit a chtěli hrát na 1:1.  Šli jsme do rizika, hráli jeden na jednoho, dva na dva a pak jsme dostali druhý gól. Snížení už přišlo pozdě," přiznal talentovaný stoper Mladé Boleslavi, o kerého loni v zimě nestáli na Spartě a tak ho vyměnili za Marka Kuliče.

Mladoboleslavští sice tlačili, ale na druhou stranu při nich stálo i štěstí. Dvakrát se totiž za brankářem Millerem třásla branková konstrukce. "To bylo štěstí, Španělé to udělali skvěle a je jen dobře, že to tam nepadlo," oddechl si Kopic.

Prohráli, ale odchází se vztyčenou hlavou

Přes prohru se svěřenci trenéra Zdeňka Ščasného nemají za co stydět. "Druhý poločas jsme odehráli výborně," pochvaloval si trenér. "Nemáme se za co stydět, ale chtěli jsme uhrát bod a jet do Švédska klidnější a poprat se tam o postup. To se ale nepovedlo," mrzelo naopak Kopice.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události