Hokej

Washington překvapivě zdolal Ottawu na jejím ledě 4:1

Zápas začal z domácí strany opravdu hodně svižně - uběhlo pouhých 8 vteřin a Olaf Kolzig už měl na kontě ostrý zákrok, když se před něj na jeden dotek ihned po úvodní buly prodrala dvojice Patrick Eaves - Chris Kelly a druhý jmenovaný měl první gólovou šanci zápasu.

V polovině 3. minuty usednul na hanbu Tom Poti a Senátoři měli poprvé v zápase šanci početní výhody. Hosté se ovšem ubránili. V 9. minutě odjel zahřívat trestnou Luke Richardson a přesilovku hráli pro změnu hráči Washingtonu. Ovšem také bez brankového efektu. Na konci 17. minuty se mohlo skóre měnit poprvé, ale puk z hole Daniela Alfredssona pouze orazítkoval tyč Kolzigovy branky. Na konci 20. minuty ještě zaúřadovala domácí top řada, ale Danny Heatley - ač měl v úmyslu dozajista trefit odkrytou branku - nastřelil jen svého spoluhráče Daniela Alfredssona, který byl natlačen do brankoviště. 12 vteřin před sirénou odjel na trestnou domácí Chris Phillips, ovšem drtivá část přesilovky se přenese až do druhé části hry.

2. třetina pokračovala v duchu té předchozí - hra byla celkem vyrovnaná a nejvíce šancí si tvořily elitní řady obou celků. A kdo čekal, že se Washington porazí sám a hráči Senators si lehce "doklouzají" pro výhru, tak musel být asi průběhem na ledě mírně překvapen, protože mírnou střeleckou převahu si udržovali právě hostující hráči, kteří vedli zhruba v polovině zápasu na střely 20 - 14. Na konci 38. minuty hráli ottawští 45 vteřin dokonce 5 na 3. Mike Fisher nastřelil tyčku, ale to už se hrálo "pouze" 5 na 4. Ovšem ani dalších 50 vteřin přesilovky gól nevyprodukovalo a tak na časomíře stále svítilo hubených 0:0. Ve 32. minutě zamířili na trestnou Schubet s Gordonem a ledová plocha při hře 4 na 4 mírně vylidnila. Uplynulo 78 vteřin, z pravého rohu se šikovně vyháčkoval Viktor Kozlov, protlačil se až před gólmana Emeryho a otevřel skóre zápasu - 0:1. Ve 34. minutě pykal domácí Shean Donovan, uplynulo pouhých 18 vteřin, Viktor Kozlov šikovně objel branku, polo nahrával - polo střílel a Nicklas Bacsktrom svoji premiérovou brankou v NHL zvýšil náskok Capitals - 0:2. A hosté byli při chuti - ve 38. minutě opět nahrával Viktor Kozlov a český útočník Tomáš Fleischmann přesnou ranou švihem z horní hranice kruhu pro vhazování přidal další branku - 0:3. Ovšem to domácí konečně probudilo - uplynula necelá minuta a domácí kapitán Daniel Alfredsson snížil "příklepem" na 1:3, což bylo také skóre po druhé siréně.

Ve 44. minutě fauloval Matt Pettinger a domácí měli další šanci snížit, ovšem hosté se celkem v poklidu dokázali ubránit. Stejně to dopadlo i ve 49. minutě, kdy pykal hostující Nick Schultz. V 53. minutě stál před Kolzigem osamocený Danny Heatley, ale ani on se svojí ranou neprosadil. Senátoři začali stupňovat svůj tlak a Kolzig se měl v hostující kleci co ohánět. Ovšem přišla 57. minuta, puku se na polovině kluziště zmocnil Alex Ovečkin, najel si před domácí branku, neuspěchal se a pomocí teče jednoho z domácích obránců opět zvýšil na rozdíl tří branek - 1:4. Ottawa se pak sice snažila o jakýs takýs závěrečný tlak, ovšem na zasloužené výhře Washingtonu 4:1 už se do závěrečné sirény nic nezměnilo.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události