Hokej

Chicago v zajímavém zápase zdolalo St. Louis 4:2

Domácí hráči vstoupili do zápasu poměrně zostra a Manny Legace musel vytáhnout několik ostřejších zákroků, když o sobě dával hodně vědět zejména Yanic Perreault. To hosté se do útoku dostávali v úvodu zápasu poměrně sporadicky.

Ovšem přišla 12. minuta, bluesmani vystřelili na domácího gólmana Patricka Lalima teprve potřetí, ale zato úspěšně. Přesným střelcem byl Steve Wagner a hosté tímto počinem využili hned první přesilovou hru zápasu - 0:1. V 16. minutě odjel na trestnou hostující David Perron a svoji první přesilovou hru využili také domácí. Mladíček Patrick Kane projel přes útočnou modrou, nic složitého nevymýšlel a přesnou ranou švihem nedal Legacemu šanci - 1:1. V 18. minutě zamířil na trestnou hostující Keith Tkachuk a hráči Chicaga opět trestali - Jim Vandermeer prostřelil od modré všechno před sebou a svým prvním bodem v NHL v kariéře vůbec poslal Jestřáby do vedení 2:1. V polovině 20. minuty zamířil na hanbu domácí Tuomo Ruutu, ale branka už nepadla a zbytek přesilovky tak hosté dohrávali ve 2. třetině.

A přesně 16 vteřin trvalo, než byla "využita" i 4. přesilovka zápasu (a čtvrtá celkově) - domácí sice hráli v oslabení, ale úvodní formace ihned po buly vyrazila vpřed a Rene Bourque zvýšil vedení Chicaga na 3:1. 4x se tedy hrálo s nestejným počtem hráčů na ledě a ze všech těchto situací padly branky. Ve 29. minutě už to mohlo být pro Black Hawks zase o něco veselejší, ovšem Robet Lang svojí střelou pouze orazítkoval tyčku Legaceho branky. 31. minuta přinesla vyloučení domácího Dustina Byfugliena, uteklo 72 vteřin a David Perron snížil na 2:3, když se na jeho počinu nahrávkou podílel také český forvard Martin Ručinský. Ve 38. minutě domácí tlak sílil, ovšem Patrick Sharp to s útočnou aktivitou trochu přehnal, zalehnul gólmana Legaceho a putoval na trestnou, čímž hosté dostali šanci na vyrovnání. 7 vteřin před druhou sirénou k němu přisednul Jason Williams, ale hosté 8 vteřin hry 5 na 3 nevyužili a dohrávat tak měli téměř 2 minuty 5 na 4 v úvodu poslední části hry.

Ve 38. minutě usednul na trestnou Trent Seabrook a hráči St. Louis Patricka Lalima v domácí brance solidně ostřelovali, ale ani tato početní výhoda změnu skóre nepřinesla. Ve 41. minutě byl poměrně přísně vyloučen pro změnu hostující Steve Wagner a šanci zvýšit skóre dostali tentokrát domácí borci. 80 vteřin před koncem zápasu odjel na střídačku gólman Legacy, za hosty naskočil šestý hráč do pole, ovšem domácí v obraně vypíchli puk, Patrik Kane nahrával a Yanic Perreault pojistil na 4:2, což bylo také konečné skóre zápasu.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události