Nashville udolal Columbus 4:3 na nájezdy

Hráči Nashvillu asi nejsou zrovna dvakrát spokojeni se svým postavením v tabulce Centrální divize a tak se snaží seč mohou o posun směrem nahoru. A úvod zápasu tomu odpovídal - Fredrik Norrena byl v akci hned od úvodního hvizdu a hráči před ním stíhali bránit jen za cenu faulů.

Od 5. minuty putovali na trestnou postupně Jody Shelley, Jason Chimera a Adam Foote, domácí hráli 2x krátce 5 na 3, Radek Bonk došťoural puk do branky, ale rozhodčí u videa vstřelený gól nepotvrdil. Ovšem Predátoři se nenechali odradit a o minutu později už Radek Bonk dorážkou střely Dana Hamhuise dostal domácí barvy do vedení - 1:0. V 11. minutě seděli na trestné Adam Foote a Jason Arnott a hrálo se 4 na 4. Chvíli po návratu obou borců na led zaútočili hosté, na Chrise Masona mířila teprve třetí střela a Curtis Glencross vyrovnal na 1:1. Na střely vyhráli hráči Predatoes tuto část hry 13 - 4.

Ze 2. třetiny uteklo 70 vteřin a opět se vylučovalo - na hanbu usednul Alexander Radulov a hosté hráli svoji druhou přesilovku. Bohužel pro ně bez brankového efektu. Nutno podotknout, že hra byla místy hodně rozkouskovaná - ve 28. minutě hráli hosté přes půl minuty v přesile 4 na 3 a pokračovala dalších 30 vteřin 5 na 3, ale zahráli ji hodně staticky a vystřelili na Masona pouhé 2 rány. Navíc fauloval Rick Nash a hrálo se 4:4. Následnou domácí přesilovku využil svojí první letošní trefou Marek Židlický a Predátoři opět vedli - 2:1.

35 vteřin uteklo z poslední části hry a opět se měnilo skóre - hostující gólman Fredrik Norrena trochu nešťastně rozehrál puk a z nastálého zmatku před jeho brankou přesně mířil Jordin Tootoo - 3:1. Ve 46. minutě podruhé v zápase fauloval Alex Radulov, ovšem hráči v tmavěmodrém na ledě moc přesilovkové souhry nepředvedli. Ve 49. minutě naskočilo na led z hostující střídačky 6 hráčů a početní výhodu dostali pro změnu domácí borci. 30 vteřin před jejím koncem nastřelil Radulov pravou tyčku Norrenovy branky. V 54. minutě zahříval trestnou Marek Židlický a Manny Malhotra po 40-ti vteřinách propálil domácího gólmana Masona a snížil na kontaktních 2:3. V 56. minutě o sobě dal vědět Nikolaj Žerděv - Jiří Novotný mu zpoza branky přesně nahrál a ruský útočník vyrovnal na 3:3. Oba góly od sebe dělilo rovných 80 vteřin. V 58. minutě pak zamířil na trestnou střelec vyrovnávací branky Žerděv a hráči Predators dostali možnost rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Bohužel pro ně ji nevyužili a na řadu tak přišlo prodloužení a s ním i víc místa na ledě při hře 4 na 4. Po minutě hry si na sebe vykoledoval faul Marek Židlický, postiženým byl hostující forvard David Výborný a Nashville hrál přesilovku 4 na 3. Neúspěšně. A diváce v hale i u obrazovek se dočkali samostatných nájezdů. Začal Columbus - Jiří Novotný nedal, Alexander Radulov nedal, Gilbert Brule nedal, Martin Erat proměnil, Adam Foote nastřelil jen tyčku a Nashville tak vítězí na nájezdy 4:3.

Galaxie sport

Dortmund po sezóně vyhodil trenéra

Německý velkoklub Borussia Dortmund v pátek oznámil, že po společné analýze uplynulé sezony rozvázal spolupráci s dosavadním hlavním koučem Marco Rosem. 45letý trenér u klubu působil jednu sezonu. S týmem skončil na druhé příčce Bundesligy, ale v evropských soutěžích nezaznamenal větší úspěch. Kdo ho na postu lodivoda nahradí zatím není jasné. Nejpravděpodobněji by by ale měl Roseho nahradit Edin Terzič.