Sport

Federer na úvod Turnaje mistrů překvapivě prohrál

První hráč světa Roger Federer překvapivě podlehl ve svém úvodním utkání na tenisovém Turnaji mistrů Fernandu Gonzalezovi z Chile. V předchozích deseti vzájemných zápasech přitom Švýcar zvítězil a ztratil dohromady jen dva sety.

Také dnes začal trojnásobný vítěz závěrečného podniku sezony lépe a první set vyhrál snadno 6:3, ale v dalším průběhu utkání ho Gonzalez zaskočil. Druhou sadu získal finalista letošního Australian Open v tie-breaku 7:1 a rozhodující třetí set vyhrál 7:5, když proměnil druhý mečbol. Federer tak vůbec poprvé prohrál v základní skupině na Turnaji mistrů a v této sezoně utrpěl teprve devátou porážku.

V prvním utkání v Červené skupině se Američan Andy Roddick nadřel na vítězství nad Rusem Nikolajem Davyděnkem, kterého porazil i popáté v kariéře.
První set Roddick vyhrál 6:3, ve druhém za stavu 3:3 prolomil soupeřovo podání a zdálo se, že zápas rychle ukončí. Místo toho prohrál dvakrát za sebou podání a sadu ztratil. Zlostí nad promarněnou šancí dvojnásobný semifinalista Turnaje mistrů zdemoloval raketu.
V rozhodujícím třetím set už měl Roddick opět navrch. Především díky svému servisu, z kterého dal devět es, zvítězil po více než dvou hodinách 6:3, 4:6 a 6:2.
Nejlepší tenisté roku v Číně hrají o téměř 4,5 milionu dolarů.
Výsledky:
Dvouhra:
Červená skupina:
Gonzalez (7-Chile) - Federer (1-Švýc.) 3:6, 7:6 (7:1), 7:5, Roddick (5-USA) - Davyděnko (4-Rus.) 6:3, 4:6, 6:2.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události