Sport

Djokovič na Turnaji mistrů podruhé prohrál a je ze hry

Djokovič na Turnaji mistrů podruhé prohrál a je ze hry

Třetí nasazený tenista Turnaje mistrů Novak Djokovič prohrál i svůj druhý zápas Zlaté skupiny a vzhledem k tomu, že nezískal ani set, je bez šance na postup. Talentovaný Srb dnes v Šanghaji nestačil na Francouze Richarda Gasqueta, který si naopak vítězstvím ve dvou setech udržel šanci na účast v semifinále.

Djokovič byl před utkáním favoritem, ale tuto roli nesplnil. Hned pětkrát ztratil vlastní servis a francouzský soupeř byl v závěru sezony v jasně lepší formě. K výhře 6:4 a 6:2, první nad Djokovičem v kariéře, si Gasquet pomohl účinnějším servisem i 64 vítěznými údery.
Dvacetiletý Srb neměl svůj den, i když měl čínské diváky na své straně. V jednu chvíli dokonce zlostí pohodil raketou. Nepovedený zápas ukončil chybným bekhendem, nevynucených chyb nasbíral Djokovič celkem 27.

Favorit prohrál i ve druhém dnešním zápase Zlaté skupiny, Rafael Nadal nestačil na svého španělského krajana Davida Ferrera. Ten tak vyhrál už podruhé a má blízko k postupu.
Druhý nasazený Nadal vstoupil do zápasu v rychlém tempu a ujal se vedení 4:1. Pak se Ferrer dostal do hry a ve výměnách držel se slavnějším krajanem krok. První set už nezachránil, ale postupně začínal mít navrch.
Hráči se předháněli v tom, kdo častěji doběhne zdánlivě ztracený míč, a k vidění byly dlouhé výměny. Ferrer přidal na agresivitě a ve druhé sadě za stavu 5:3 podával na její zisk. Nadal vytáhl své nejlepší údery a čistou hrou ho o šanci připravil, ale Ferrera to nezlomilo a set ukončil vzápětí při servisu soupeře. Ve třetí sadě už šestý nasazený dominoval. Za stavu 5:1 sice na chvíli zaváhal, ale po výhře 6:3 dotáhl utkání do vítězného konce.
Turnaj pro osm nejlepších tenistů sezony ve dvouhře i deblových párů je dotován částkou 4,45 milionu dolarů. Do semifinále postoupí nejlepší dva hráči z každé skupiny. V případě rovnosti bodů rozhoduje vzájemný zápas a následně vyšší procento vyhraných setů.
 

Výsledky:
Dvouhra:
Zlatá skupina:
Gasquet (8-Fr.) - Djokovič (3-Srb.) 6:4, 6:2, Ferrer (6-Šp.) - Nadal (2-Šp.) 4:6, 6:4, 6:3.
Tabulka:
1. Ferrer 2 0 4:1 2
2. Gasquet 1 1 3:2 1
3. Nadal 1 1 3:3 1
4. Djokovič 0 2 0:4 0

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události