Hokej

St. Louis mírně překvapivě zdolalo Detroit 4:3

Na začátku 3. minuty usednul na trestnou veterán v hostujícím dresu Chris Chelios, ovšem domácí ukázali, proč jsou ve využívání přesilových her až na samém chvostu NHL. Na Dominika Haška nešla ani jedna střela a nutno podotknout, že hůř to bluesmani ani snad zahrát nemohli.

A přišlo klasické nedáš - dostaneš. K puku se u vlastní branky dostal Pavel Dacjuk, kousek za polovinou napřáhnul a z dálky prostřelil překvapeného domácího gólmana Legacyho - 0:1. Pravda, puk po ledě mezi kruhy nadskočil, ovšem chytit se tato střela určitě dala. V 10. minutě pykal za držení Martin Ručinský a přesilovku hráli pro změnu hosté. Ve 14. minutě zahříval trestnou další domácí útočník Jamal Mayers a Red Wings hráli v další početní výhodě. Sice neúspěšně, ovšem téměř ihned po návratu provinilce na led se před domácí brankou nejlépe zorientoval Dan Cleary a z otočky elegantně zvýšil na 2:0 pro Detroit. To bylo také skóre po převní třetině.

Do 2. části hry se domácí borci snažili vstoupit aktivně a hodně jim k tomu pomohlo současné vyloučení Dana Clearyho a Krise Drapera, které po 17-ti vteřinách přesilovky 5 na 3 využil Keith Tkachuk a snížil na 1:2. A stále pokračovala přesilovka Blues 5 na 4. Ovšem bez dalšího brankového efektu. Naopak aktivita se pomalu začala přesouvat zpět na stranu Rudých Křídel. Ve 32. minutě dostal puk na hůl před branku najetý Jiří Hudler, ovšem ze 2 metrů Legacyho nepřekonal. Ve 34. minutě našel Steve Wagner šikovně rozjetého Davida Perrona a ten tváří v tvář Haškovi nezaváhal - 2:2. O několik vteřin mohl obrat dokonat Paul Kariya, ovšem těsně před Haškem nedokázal puk zkrotit tak jak by si přál. Ovšem hráči v modrém ucítili šanci a David Perron svojí druhou brankou v zápase v rozmezí 93 vteřin poslal Blues do vedení 3:2. A opět nahrával nadějný mladý domácí obránce Steve Wagner. Ovšem to nebylo vše - uběhlo 64 vteřin a Hašek tahal puk z branky počtvrté - postaral se o to dělovkou z pravého kruhu Jamal Mayers a český gólman zamířil na střídačku - 4:2. Jeho místo pak v kleci Detroitu zaujal Chris Osgood.

V poslední části hry působili hráči Detroitu už tak trochu odevzdaným dojmem. Ne že by přestali hrát a snažit se s výsledkem něco udělat, ale jaksi jim chyběla šťáva a domácí borci jim to svojí skvělou poziční hrou ani nedovolovali. Ve 47. minutě odešel za sekání na trestnou domácí Keith Tkachuk, avšak hráči Detroitu početní výhodu využít nedokázali. Ovšem 5 vteřin po skončení přesilovky ujel po levé straně Jiří Hudler, nahrál před branku a rozjetý Valtteri Filppula snížil na 3:4 z pohledu Red Wings. 70 vteřin před sirénou odjel na střídačku gólman Osgood a hosté to zkoušeli se 6-ti hráči v poli, ovšem na výhře St. Louis v poměru 4:3 už se až do závěrečné sirény nic nezměnilo.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události