Hokej

Sparťanskou krev darovaly stovky lidí

Sparťanskou krev darovaly stovky lidí
Zdroj: TV Nova

Charitativní akce Sparťanská krev dnes vrcholí. Dnešní extraligové utkání Sparty s Kladnem totiž bude zároveň poděkováním všem, kdo v rámci akce dobrovolně věnoval cennou tekutinu těm, kdo to nutně potřebují. Ti všichni také budou mít na utkání vstup zdarma.

"Celý projekt se setkal s velmi pozitivní reakcí médií i široké veřejnosti a podpořilo ho několik stovek dárců krve," pochvaluje si úspěch akce tiskový mluvčí Sparty Lukáš Rejmon. Tím ale dobročinná akce hokejové Sparty nekončí. "Hokejisté odehrají toto utkání ve speciálních dresech vyrobených pouze pro tuto jedinečnou příležitost. Dresy budou následně vydraženy v internetové dražbě a její výtěžek bude věnován na podporu dárcovství krve," dodává Rejmon.

Akci Sparťanská krev zahájili sami hokejisté a čelnové realizačního týmu, mezi těmi, kdo si nechali pustit žilou byl i generální manažer Petr Bříza či Jiří Zelenka nebo Jan Hanzlík. "Klub bude v tomto směru  vyvíjet aktivitu nejen v této, ale i příštích sezónách. Až do konce základní části 02 ELH bude mít každý dárce za jednotlivý odběr uskutečněný od 15. listopadu nárok na dvě vstupenky na utkání do konce základní části dle vlastního výběru zdarma," doplnil Rejmon. 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události