Hokej

Tampa Bay doma přehrála Washington 5:2

Souboj dvou rivalů z Jihovýchodní divize začal po 77-mi vteřinách faulem hostujícího beka Jeffa Schultze. A domácí udeřili poprvé - uběhlo 22 vteřin a lídr kanadského bodování celé NHL Vincent Lecavalier otevřel skóre zápasu - 1:0.

V 7. minutě najíždel Lecavalier na hostujícího gólmana Brenta Johnsona zprava, málem se natlačil až do branky, ale muže v masce tentokrát nepřekonal. Na začátku 12. minuty mohlo být vyrovnáno - na trestné seděl domácí Chris Gratton, ovšem přesilovková střela Alexe Ovečkina ani dorážka Viktora Kozlova v brance neskončily. Další branka tak přišla až v končící 13. minutě - Shaone Morrisonn vystřelil a Brooks Laich břed brankou tečoval na 1:1. A uplynulo 44 vteřin a a Alexander Ovečkin čistým průstřelem otočil průběh zápasu - 2:1 pro Capitals. V 15. minutě se porvaly dvě těžké váhy - Andre Roy a hostující Donald Brashear, za což oba jeli na 5 minut vychladit hlavy. V 16. minutě pak zaúřadovala druhá domácí lajna - Jan Hlaváč jednoho domácího beka obelstil, druhého prostřelil a svojí třetí letošní brankou srovnal na 2:2.

Ve 24. minutě zprava pálil na domácí branku Alex Ovečkin, ale Johan Holmqvist elegantním zákrokem semaforem puk za svoje záda nepustil. V polovině zápasu fauloval hostující Dave Steckel a domácí hráli v početní výhodě. Ale ne dlouho - Vincent Lecavalier vyhrál vhazování, poslal puk za sebe a Brad Richards prostřelil vše před sebou - 3:2. O 1/2 minuty později odjel na hanbu Mikael Nylander a hráči Lightning měli na ledě opět o muže víc. Ve 36. minutě fauloval Vincent Lecavalier a 5 na 4 hráli pro změnu hráči z hlavního města USA. O 2 minuty později pykali vzájemně Shane O´Brien a Viktor Kozlov, hrálo se 4 na 4. 27 vteřin před druhou sirénou rozjeli útok hráči Tampy Bay, Martin St. Louis posunul na najetého Paula Rangera, ten pálil bez přípravy a Blesky vedly 4:2. Těsně před koncem třetiny se ještě na Holmqvista řítil Alex Ovečkin, ovšem švédský gólman bravurním zákrokem jeho pokus o blafák vykryl.

Ve 45. minutě seděl na trestné domácí Doug Janik a Tomáš Fleischmann z levého kruhu prověřil Holmqvistovu pozornost. Několik vteřin po návratu na led však Janik seknul protihráče a téměř ihned se na trestnou zase vrátil. Ovšem žádná ze situací k další brance nevedla. Minutu před koncem poslední třetiny odjel na střídačku gólman Johnson, ale puk získal Brad Richards, posunul na Martina St. Louise a ten do prázdné klece pečetil na konečných 5:2 pro Lightning.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události