Fotbal

Fanoušci rivalitu necítí, přijeli se pobavit

Žádná rivalita, žádná zášť. Jen radost z fotbalu a vlastně i ze života. Přesně taková nálada panovala před dnešním kvalifikačním zápasem mezi fanoušky českých a slovenských fotbalistů. Diváci se podle svých slov přijeli na fotbal především bavit. A pročby ne, když výsledek už na osudu obou týmů v kvalifikační skupině nemohl nic změnit.


Rivalita? Ne, jen fotbal 

"Těším se na fotbal. To je jasné. Kvůli tomu jsme přece přijeli," halekal nedaleko letenského stadionu  Zdeno Sládek ze Senice. Kolem sebe měl silnou ekipu krajanů, veskrze stejně dobře naložených. Možná i proto to na Letné před utkáním vypadalo tak trochu jako v bratislavských ulicích. Slovenština totiž jasně přebíjela češtinu a když už přece jen byla slyšet mateřština Pražanů, stejně se mísila v družném hovoru se "slovenskými bratry". "Bratia, veď je to psina," hlaholil před jedním z vchodů "vedoucí" další skupiny Slováků a vrhal se kolem krku českými dresy a šálami ozdobených fans. "Dneska si to užijeme. Stejně jste pořád naši. Vždyť i ten Krajčík kope za naši Slavii," odpověděl mu jeho český souputník.

Šance? Češi asi vyhrají

Přestože i sami slovenští fanoušci očekávali spíše převahu Čechů, byli optimističtí. "Bude to vyrovnané. Čekám to. Jako Slovák věřím, že tu nějaký bod uhrajeme.  I když..." zamyslí se, asi to bude 3:1 pro Čechy," tipuje nakonec Zdeno Sládek. 

I Češi se na zápas těší. "Jasně, určitě vyhrajeme a čím více, tím lépe. Aspoň se trochu zahřejeme," vtipkuje Michal Seknička z Velkého Meziříčí.

Baroš? Slováci ho chtějí, Češi o něj nestojí

Český útočník Milan Baroš  momentálně nemá u českých fanoušků a novinářů na růžích ustláno, na Slovensku má ale stále své věrné příznivce. "Těším se na Milana Baroše. I když udělal, co udělal a nechce dávat rozhovory, pořád je to hvězda českého fotbalu," tvrdí Seničan Zdeno,  jemuž chybí v brance Petr Čech. "Je to škoda, ale co se dá dělat."

A Češi? "Sestava je na trenérech a je mi celkem jedno, kdo bude na hřišti, i když, možná že Baroše by mohl nechat na střídačce," hlásil Seknička. Trenér Karel Brückner mu ale nevyhověl. Milan Baroš se totiž podle očekávání objevil v úvodní jedencátce nominovaných.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události