Fotbal

Kadlece si dobírali kvůli vlastní brance i debutu

Takový debut v národním týmu si asi obránce Sparty Michal Kadlec nepředstavoval. Do druhé půle zápasu se Slovenskem nahradil autora první branky Zdeňka Grygeru a po půlhodině hry dal dokonce gól. Problém byl, že vlastní.

Takový debut nechtěl 

"Na tenhle debut asi do konce života opravdu nezapomenu, i kdyby mi vymazali paměť," kál se po zápase Kadlec, kterého si prý spoluhráči hned dobírali. "Říkali, že mám dvojité zápisné. Jak za první start, tak za první gól." Kadlec ale nakonec zápas dohrál a v kabině se dočkal i uklidňujících slov. "Díky klukům jsem to zvládl. Dovedli jsme to do vítězného konce a to bylo důležité," dodal. Vlastenec to prý byl jeho první a Kadlec doufá, že i poslední. "Už jsem přemýšlel, jestli  se mi to někdy v dorostu povedlo. A fakt nikdy. Je neskutečné, že to přišlo zrovna při prvním startu za nároďák," nechápavě kroutil hlavou bek.  

Vlastní gól? Míč nešťastně odskočil

A jak se vlastně celá věc seběhla? "Propadl balon. Jarda Blažek říkal, že by ho možná měl, ale nebylo to jisté. Chtěl jsem ho proto odkopnout, jenomže mi míč skočil na holeň a bylo to. Nešťasně změnil směr," popsal svou nešťastnou trefu Kadlec, syn kapitána týmu, jenž na Euru 1996 získal stříbrné medaile. "S tátou jsme se zatím stačili jen pozdravit, zápas ale určitě probereme," předpokládá bek.

Zápas samotný pak Kadlec bral jako příjemné oslavy postupu na Euro. "Slováci se poučili z chyb, které udělali doma, a ze začátku hráli dobře. Ale my měli také šance a dali góly a taky jsme zápas dovedli do  víttězného konce," oddechl si Kadlec.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události