Fotbal

Kulič: Čecha jsem strčil. To se přece musí!

Málo vídaný gól rozhodl o vítězství české reprezentace nad fotbalisty Slovenska. Postaral se o něj v 77. minutě utkání stgřídající útočník Marek Kulič, ke kterému se přikutálel míč, který vypadl z rukou brankáři Čontofalskému po střetu s vlastním spoluhráčem.

Čontofalský: Mělo se pískat

Však se také brankář slovenského týmu na českého útočníka zlobil. "Bavili jsme se v kabině s Markem Čechem a ten mi řekl, že do něj Marek Kulič strčil. Podle něj se měl pískat faul," hlásil po zápase Kamil Čontofalský, který v kvalifikaci dostal od českého týmu šest branek. Samotnou gólovou situaci si prý ale moc nepamatuje. "Měl jsem ho v rukou a najednou mě někdo  podrazil. Spadl jsem a udeřil se do hlavy a přitom mi vypadl míč, který Marek Kulič dorazil do branky. To jsem ale neviděl, vzpamatoval jsem se, až když sudí uznal gól," vrátil se k nepříjemné situaci Kamil Čontofalský.

Až později zjistil, že tím, kdo ho srazil k zemi, byl spoluhráč z obrany Marek Čech. "Nevěděl jsem, co se stalo, myslel jsem si, že to byl faul, až po zápase mi rozhodčí řekl, že mě fauloval vlastní hráč a proto gól uznal. Jenomže do Marka strčil Kulič a to se pískat mělo," stojí si za svým gólman Slovenska. "Rozhodčí to ale asi neviděl. Ten gól nás trochu zaskočil a kdyby nepadl, mohl ten zápas skončit jinak," dodal brankář.

Kulič: Strčil jsem ho, do soubojů se musí

Svůj svérázný postoj měl k samotné situaci Marek Kulič. "Ano, postrčil jsem Marka Čecha.  Ale to se přece musí, jít do souboje a zkoušet to," prohodil s tajemným přízvukem útočník Sparty. Samotná trefa byla možná nejsnazší Kuličovou brankou v životě. Dovést míč do prázdné brány pro něj totiž nebyl vůbec žádný problém. "Mrknul jsem se, jestli rozhodčí něco ukáže nebo přeruší, ale nestalo se. Míč se tam vykulil ke mě, tak jsem  si ho vzal a šel do branky," popisoval Kulič.

Celá akce, která gólu předchozela,  ale byla přece jen složitější. "Jarda Plašil mi dal krásný míč za obranu, ale já viděl, že už ho asi nebudu mít. Dobíhal mě Marek Čech, tak jsem takticky uhnul a oni se srazili," mlžil nejdříve, pak ale přiznal, že do soupeře přece jen šťouchnul. "Byl to normální souboj, přesně takový, jako oni chodili do Dina Kollera," dodal Kulič.  

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události