Fotbal

Baroš hrou potěšil, mohl dát i gól

O žádném jiném českém fotbalovém reprezentantovi toho nebylo poslední dobou napsáno tolik, jako o Milanu Barošovi. Že nehraje, nebaví se s novináři, dělá průšvihy... Jenomže Karel Brückner mu dal proti Slovensku další šanci a hvězda Eura 2004 se mu za to odvděčila výborným výkonem.

Ke gólu chyběl jen kousek 

Navíc nechybělo mnoho a Milan Baroš dokonce mohl dát Slovákům i gól. A jaký. Ve 35. minutě vystartoval s míčem jako blesk od vlastní šestnáctky, prolétl celé hřiště a zastavil se až po střele na branku Slovenska. Jenomže se neradoval, míč hosté odvrátili na roh. "Toho posledního obránce, co mi to zblokoval, jsem už neviděl," mrzelo Baroše po utkání.

Skončit jeho šance gólem, mohl si Baroš trefu zařadit mezi nejkrásnější trefy kariéry. "Udělal jsem kličku obránci,  dal si míč do běhu a šel do zakončení, jenže tenhle bek mi tam skočil a bohužel to zblokoval na roh," popisoval útočník svou největší šanci utkání. 

Déšť hřiště zničil

Na terénu, jaký byl v sobotu na Letné, toho Baroš asi víc udělat nemohl. Začal sice na hrotu vedle Jana Kollera, postupně se ale stáhl na kraj zálohy. Chvíli napravo, chvíli nalevo, jak bylo potřeba. Pomáhal obraně, běhal, dřel, klouzal v bahně. "Terén nebyl dobrý. Ráno při tréninku to ještě šlo, ale pak se na to spustil déšť a za patnáct minut to bylo rozorané. Místo jednoho kroku jste museli udělat dva, jak to bylo těžké," popisoval povrch hřiště Baroš.

Zápas podle něj měli Češi ve svých rukou. "Slováci sice začali aktivně a nehráli špatně, potom jsme ale dali rychlý gól a pak už jsme diktovali tempo hry. Výsledek 3:1 je zasloužený, měli jsme i další šance a břevno," vrátil se k zápasu útočník Lyonu.

Baroš: Hrajeme o první místo

Milan Baroš také odmítl, že by v zápase jemu i spoluhráčům o nic nešlo. "To přece v kvalifikačním zápase ani nemůžete říct. Pořád jde o body, my hrajeme o první místo ve skupině," prohlásil odhodlaně. Navíc proti Slovensku byla touha vyhrát ještě větší. "Jasně. Vždyť je to derby, takový zápas je vždzcky vyhecovaný," dodal Baroš. Že by i to byl důvod jeho výborného výkonu? Tak jako tak, fanoušci stále stojí za ním. Když opouštěl hřiště a přenechával své místo Marku Kuličovi, sklidil z tribun potlesk.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události