Hokej

Detroit doma podlehl v divokém zápase Chicagu 3:5

Před zápasem byly karty rozdány jasně - Detroit vévodí Západní konferenci, ovšem všechny 3 dosavadní letošní vzájemné duely vyhrálo Chicago. V domácí brance pak nastoupil Dominik Hašek, ovšem úvod zápasu mu moc nevyšel.

Uběhlo totiž 69 vteřin a na trestnou zamířil hostující Dustin Byfuglien. Ovšem po buly se borci v rudém ani nestačili rozkoukat, puku se zmocnil Rene Bourque a šikovným blafákem otevřel o 7 vteřin později gólem v oslabení skóre zápasu - 0:1. Domácí se trochu probrali a v 6. minutě bylo zásluhou Briana Rafalského srovnáno - 1:1. V 16. minutě usednul na hanbu K. Draper a šanci zahrát si v početní výhodě dostali poprvé v zápase také hráči Black Hawks. Ihned po jejím konci´úřadovala v útoku domácí dvojice Valtteri Filppula a Mikael Samuelsson, ovšm hostující gólman Nikolaj Chabibulin puk za záda nepustil. 12 - 3 pak byl poměr střel po 20-ti minutách hry.

Do 2. třetiny vlétla elitní domácí řada jako sršni a usadila se na celé střídání před gólmanem Chabibulinem, který řešil 3 složitější situace, ovšem na druhé straně ujel mladíček Patrick Kane a nastřelil tyčku Haškovy branky. Pak se ovšem na dlouhé minuty přesunula hra před Chabibulina a vypadalo to jako několikaminutová přesilovka, když si tlak dokázaly vytvořit všechny domácí formace. Ve 31. minutě Patrick Kane fauloval a Detroit hrál přesilovku, o chvíli později k němu přisednul Dave Bolland a Red Wings hráli 30 vteřin 5 na 3, ovšem branka z této převahy nepadla. Po návratu Kanea na led přesilovka hráčů v rudém pokračovala a Chabibulin nedostal chvíli na oddych. Ovšem co se nestalo - obránce Chicaga Jim Vandermeer nahodil puk na mantinel za Haška, ten se ovšem odrazil přímo mezi kruhy před domácí branku a ze střídačky plný sil najíždějící Rene Bourque druhou brankou v oslabení v zápase dostal Černé Jestřáby do vedení 2:1. Ovšem tentokrát přišlo vyrovnání rychle. Uběhlo totiž pouhých 34 vteřin a Tomas Holmstrom vyrovnal tečí na 2:2. Detroit vedl v této chvíli na střely 27 - 6 a Denis Savard si musel vzít oddechový čas, protože domácí převaha na ledě byla opravdu hodně drtivá. Vzápětí po rozehrání trefil domácí Nicklas Kronwall tyčku. 31 vteřin před druhou sirénou nahrával zpoza branky Pavel Dacjuk, Chabibulin se nestačil přesunout a Henrik Zetterberg poprvé v zápase dostal Detroit do vedení - 3:2.

Ve 3. třetině se tak nějak očekávalo, že Detroit svoji převahu vyjádří dalšími góly, ovšem přišlo třetí vyrovnání skóre - Rene Bourque tentokrát Haška sice už neprostřelil, ovšem k dorážce se dostal Patrick Sharp a bylo to 3:3. Zajímavá situace nastala ve 47. minutě - Chicago mohlo hrát 56 vteřin 5 na 3. Borci v bílém několikrát nebezpečně pálili, ovšem Tuomo Ruutu fauloval a hrálo se 4 na 3. Bez vstřelených branek. V 52. minutě vyhodil puk mimo hřiště Jonathan Toews a Detroit měl další šanci ujmout se v početní výhodě vedení. Ovšem přišel takový zvláštná hatrick, konkrétně 3 branky v oslabení - tentokrát byl úspěšným střelecem Patrick Sharp a Jestřábi vedli 4:3. Na konci přesilovky jel skoro z půlky na domácí klec opět Sharp, ovšem tentokrát si na Haška nepřišel. A 4. gól v zápase v oslabení do branky Red Wings v jejich domácí aréně - to už by opravdu byla senzace. Ostatně 3 taky není málo. Chicago hrálo v těchto fázích pozičně dost solidně a domácí borci nedokázali vyvinout nějaký větší tlak. První lajna téměř nestřídala, minutu před sirénou odjel na střídačku i gólman Hašek, ovšem Patrick Sharp vypíchnul puk a do prázdné branky dokonal čistý hatrick - 5:3 z pohledu Chicaga, což bylo také konečné skóre zápasu. Jen pro statistické doplnění - Detroit prohrál s Černými Jestřáby letos již počvrté v řadě.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události