Fotbal

Češi odlétli na Kypr i s Grygerou

Už dnes dopoledne opustili čeští fotbaloví reprezentanti republiku a nabrali směr Kypr. Ve středu je tam totiž čeká závěrečné utkání kvalifikace o Euro 2008. V případě vítězství mohou Češi díky lepší bilanci ze vzájemných zápasů s Německem vyhrát i celou skupinu.

"Kyprařné? Kvalitní fotbalisté

Trenér Karel Brückner ale po sobotní výhře nad Slovenskem krotí přílišný optimismus. "Jsou to dobří fotbalisté s perfektně zažitým systémem 4 - 5 - 1. A jsou technicky vybavení," upozornil kouč, který zatím neví, zda bude moci využít služeb zraněných Zdeňka Grygery a Milana Baroše. "Oba s námi letí. Milan v neděli netrénoval, ale měl by být v pořádku. Zdeněk s námi odletěl také, jeho stav ale budeme sledovat a uvidí se až před zápasem," řekl lékař českých fotbalistů Petr Krejčí.

Fotbalisté letí za teplem

Na zápas se těší i sami hráči a to nejen proto, že na Kypru  panují příjemné letní teploty. "Na lepší se aklimatizuje vždycky lépe," nadhodil s úsměvem gólman Daniel Zítka v narážce na to, že na Kypru je teplota okolo pětadvaceti stupňů nad nulou. Aklimatizace se ale nebojí ani ostatní hráči. Ti jsou naopak odhodláni uzavřít kvalifikaci výhrou a potvrdit tak první místo v tabulce skupiny D. "Řekli jsme si už před zápasem se Slovenskem, že chceme vyhrát a na tom se nic nemění. Jedeme si na Kypr pro vítězství," řekl sebevědomě obránce Michal Kadlec, který už prý pustil z hlavy i to, že svou premiéru za národní tým "vylepšil" brankou do vlastní sítě.

Více v Odpoledních sportovních novinách

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události