Hokej

Boston otočil zápas a vyhrál v Torontu 4:2

Od souboje dvou sousedů z tabulky Severovýchodní divize se očekávalo vyrovnané utkání. V hostující brance se poprvé v NHL představil finský mladý gólman Tuukka Rask a nevedl si špatně.

Pravda, oba soupeři si pečlivě hlídali zadní vrátka, ale byly k vidění i pěkné hokejové akce. V 10. minutě odjel na trestnou domácí kapitán Mats Sundin, hráči Bruins oívšem nabídnutou šanci nevyužili. Na konci 14. minuty pykal hostující Jeremy Reich, domácí borci obléhali branku Bostonu tak dlouho, až Brian McCabe prostřelil vše před sebou a Javorové Listy vedly 1:0. To bylo také skŕe po 1. třetině.

Celkem vysoké temto zápasu pokračovali i ve 2. třetině. Mírně aktivnějším dojmem působili hráči v modrém, ale oba soupeři hráli bez faulů a ani jeden tým si tak nevytvořil nějaký stálejší tlak. Ve 30. minutě měli hosté na ledě 6 hráčů a na trestnou zamířil Glen Murray, ovšem přesilovkové formace Toronta nebyly s to se zformovat a usadit v obranném pásmu Bostonu. Čekání na druhou branku zápasu tak pokračovalo dál. Ve 32. minutě oslabil Medvědy Aaron Ward, ale ani tentokrát se skóre neměnilo. Tempo začalo upadat a hra se stávala postupem času tak nějak upracovanou. Ovšem ve 36. minutě se diváci konečně dočkali - elitní řada rozjela útok, Mats Sundin zbytečně nic nevymýšlel, na modré napřáhnul a a puk se zastavil až v brance Bostonu - 2:0. Ve 49. minutě odjel na hanbu Nik Antropov a šanci předvést svoje umění dostaly přesilovkové formace Bostonu. A taky ji využily - Phil Kessel zužitkoval přihrávku Chucka Kobasewa zpoza branky a snížil na 1:2 z pohledu Bruins.

V poslední třetině hra tak nějak plynula a čekalo se na to, zda Toronto zvýší náskok, nebo se Boston dotáhne. V 50. minutě došlo na druhou variantu - Marc Savard mohl sám zakončit, ovšem nesobecky nahrál a P.-J. Axelsson nemohl poloodkrytou branku netrefit - 2:2. V 57. minutě pak přišel dokonalý obrat zápasu z pohledu Bostonu - ten totiž prohrával už 0:2 a nyní se po třefe Chucka Kobasewa ujal vedení 3:2. Půlminutku pořed koncem odjel na střídačku domácí gólman Vesa Toskala, ovšem do prázdné branky pečetil na 4:2 Chuck Kobasew. Boston tak poráží Toronto podruhé za sebou.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události