Fotbal

Češi mohou na Euru znovu narazit na Nizozemce

Různí soupeři čekají na české fotbalisty při losování Eura, které se příští rok odehraje v rakousku a Švýcarsku. Český tým může narazit už v základní skupině například i na Nizozemce a Němce, se kterými hráli ve skupině už na minulém Euru.

Italové rozhodně ne

Jisté jen to, že se český tým vyhne ve skupině úřadujícím mistrů světa Italům. Ti totiž budou při losování, které proběhne už 2. prosince ve švýcarském Luzernu, spolu s Italy, Chorvaty a Švédy nasazeni do druhého losovacího koše. Právě tuto pozici si Češi pojistili výhrou na Kypru.

Definitivní složení košů dává českým fotbalistům na výběr mnoho variant složení základní skupiny. Skupina "smrti" by mohla mít podobu například Nizozemsko, Česko, Neměcko (Španělsko), Francie, naopak relativně nejsnazší skupina by mohla vypadat takto: Rakousko (Švýcarsko), Česko, Rumunsko, Polsko. Právě to nakonec spadlo do čtvrtého koše, do třetího se naopak dostali Španělé.  

Losuje se i kvalifikace na MS

Ještě před losem Eura ale čeká české fotbalové funkcionáře cesta do Jihoafrické repbuliky, kde se v neděli losuje evropská část kvalifikace na mistrovství světa 2010, které pořádá právě africká země. Čeští funkcionáři chtějí na schůzce oddálit schůzku o rozložení termínů utkání kvalifiace, případně dojednat, aby o nich rozhodla přímo FIFA.

Složení losovacích košů

1. koš: Rakousko, Švýcarsko (pořadatelé), Řecko (obhájci), Nizozemsko
2. koš: Chorvatsko, Itálie, Česká republika, Švédsko
3. koš: Německo, Rumunsko, Portugalsko, Španělsko
4. koš: Polsko, Francie, Rusko, Turecko

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události