Sport

Špotáková se omluvila z vyhlášení světového atleta roku

Špotáková se omluvila z vyhlášení světového atleta roku

Oba čeští mistři světa byli pozváni na nedělní slavnostní vyhlášení mezinárodní ankety o nejlepšího atleta světa. Jenomže zatímco Roman Šebrle do Monaka vyrazí, Barbora Špotáková se omluvila.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Šebrle do Monaka jede 

"Barbora Špotáková se dnes kvůli onemocnění musela ze své účasti omluvit, ačkoliv původně pozvání přijala," potvrdil  tiskový mluvčí Českého atletického svazu Michael Procházka.

Vyhlášení nejlepšího svěrtového atleta proběhne v neděli v Monaku jako součást World Athletics Gala, kde bude kromě atleta a atletky roku odměněn také výkon, vycházející hvězda nebo trenér roku.

Největšími favority v hlavní kategorii jsou Američan Tyson Gay, Etiopan Haile Gebrselassie  a Číňan Liu Šiang, mezi ženami se pak rozhodne mezi Etiopankou Meseret Defar, Švédkou Carolina Klüft a Chorvatkou Blanka Vlašić. Výškařská suverénka Vlašić může získat dokonce double, protože je zařazena i do elitní trojky nominovaných na výkon roku.

Vlašić nebo Isinbajeva?

Spolu s ní se o poctu poperou ještě ruská tyčkařka Jelena Isinbajeva, která letos už po dvacáté posunula hranici světového rekordu a Keňanka Janeth Jepkosgei, jež vyhrála světový šampionát v nejrychlejším čase za poslední čtyři roky.

Mezi muži kandidují na cenu za nejlepší výkon jamajský sprinter Asafa Powell, který zaběhl nový světový rekord na 100 metrů, Eritrejec Zersenay Tadesse, jenž na světovém šampionátu odstranil z trůnu Kenenisu Bekeleho a Američan Jeremy Wariner, suverénní vítěz závodu na 400 metrů na mistrovství světa.

Jediným oceněným Čechem Železný 

Od roku 1988, kdy se nejlepší atlet vyhlašoval porpvé, si toto ocenění vysloužil i jeden Čech. Oštěpař Jan Železný se stal  vítězem v roce 2000 po svém třetím triumfu na olympijských hrách. rekordmanem ankety je marocký mílař Hicham El Guerrouj, který vyhrál od roku 2001 ocenění třikrát za sebou.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události