Hokej

Pardubice jdou poprvé do boje s Kusým na lavičce

Pardubice jdou poprvé do boje s Kusým na lavičce
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Hned tři předehrávky má dnes na programu hokejová O2 extraliga. Asi největší pozornost bude upřena do Plzně, kam se chystají Pardubice vedené dočasnou trenérskou dvojicí Vladimír Martinec - Zbyněk Kusý. Jak si Moeller povede bez odvolaného kouče Miloše Říhy?

Půjde to i bez Říhy?

Pardubice mají Plzni co vracet, poslední vzájemný souboj je velmi čerstvý. Před pouhými devíti dny totiž Plzeň vyhrála na východě Čech v divoké přestřelce 7:5 a rozkymácela židli pod koučem, Milošem Říhou. Ten hned po utkání dostal od vedení klubu ulitmatum v podobě zisku osmi bodů ze tří následujících zápasů, protože ale jeho tým prohrál v prodloužení s Ústím nad Labem a vybojoval o bod méně, Říha se musel poroučet. Kormidlo týmu dočasně převzali člen představenstva klubu Vladimír Martinec a generální manažer Zbyněk Kusý. A právě oni mohou hned v premiérovém utkání  získat ztracené body s Plzní zpět.

V Praze souboj o diváky

Předehrávat se bude i v Praze a to hned na dvou místech. Kromě Sazka Arény, kde vedoucí Slavia přivítá v předehrávce pátečního kola Vítkovice, se čeká boj i v T-Mobile Aréně v Holešovicích, kde se Sparta utká se Zlínem. Oba soupeři se potkávají v této sezoně už potřetí. Hned v úvodním soutěžním kole porazil Zlín Spartu 2:1, odveta v hlavním městě zase dopadla o gól lépe pro Pražany, kteří zvítězili 4:3.

Zato Vítkovice mají Slavii co vracet. Dnešním duelem oba týmy završí polovinu základní části soutěže a vůči svému pražskému soupeři mají nesplacené účty. První vzájemné měření sil, které se rovněž odehrálo v Sazka Aréně, totiž vyšlo výrazně lépe Slavii, která vyřídila Ostravany 7:0.   

Dnešní program O2 extraligy

26. kolo: Slavia Praha - Vítkovice Steel, 17.30 hod. 
35. kolo: Lasselsberger Plzeň - Moeller Pardubice, 17.30 hod. 
40. kolo: Sparta Praha - RI OKNA Zlín, 18 hod.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události