Hokej

Detroit přehrál Calgary 5:3

Začátek utkání byl trochu nervózní, když hlavně domácí borci dohrávali souboje do konce a jejich nejčastějším terčem byl hostující obránce Dion Phaneuf. Bylo z toho nakonec jen pár strkanic a tak se čekalo, jestli vše uklidní první branka zápasu.

Ta přišla ve 12. minutě a radovali se z ní hráči Calgary - Craig Conroy našel přesně Robyna (psáno s tvrdým) Regehra a ten přesnou střelou zápěstím nedal Osgoodovi šanci - 0:1. Borci v rudém však nedávali Kiprusoffovi vydechnout a v 16. minutě přišlo vyrovnání - Tomas Holmstrom nahrál na Pavla Dacjuka, ten si obhodil jednoho z hostujících obránců a trefil přesně do šibenice, což následně potvrdil i rozhodčí u videa - 1:1. Uběhlo 23 vteřin a Joe Louis Aréna vybuchla nadšením podruhé - Kirk Maltby pálil, ovšem střela se od klubka hráčů před Kiprusoffem odrazila zpět do pole a Kris Draper pohotově z dorážky překonal finského gólmana podruhé - 2:1.

Ze 2. třetiny utekla necelá minuta a mohlo být opět vyrovnáno, avšak domácího gólmana Osgooda zachránila po střele Marka Smitha pravá tyčka jeho branky. Ve 4. minutě purovali na trestnou v krátkém sledu Craig Conroy a Owen Nolan a Detroit měl možnost hrát 73 vteřin v převaze 5 na 3. Za několik okamžiků inkasoval Kiprusoff pukem do helmy a chvíli se dával dohromady. Z následné buly roztočili domácí kolotoč, na jehož konci stál volná Tomas Holmstrom, který zvýšil na 3:1 pro Red Wings. Poté odjel Miikka Kiprusoff na střídačku a v hostující brance ho nahradil Curtis McElhinney. Ve 34. minutě hráli přes 80 vteřin přesilovku 5 na 3 pro změnu hráči Calgary a Dion Phaneuf snížil na 2:3. Na led se vrátil Jiří Hudler, ale Chris Chelios měl před sebou na hanbě ještě 80 vteřin. Ovšem za chvíli střelec kontaktní branky trefil nechtěně holí do hlavy Andrease Lilju, a protože hráč zodpovídá za svoji hru hokejkou, tak se hrálo 4 na 4. A jen co se hráči na ledě sešli v plném počtu, fauloval hostující Eric Nystrom a Red Wings hráli další přesilovku.

Také 3. třetina měla hodně rychlý start - uběhlo 37 vteřin a zatímco se skoro celá domácí elitní řada vydala střídat, probil se osamocený Pavel Dacjuk až před hostující branku, puk se k němu trochu se štěstím vrátil a Detroit opět vedl o dvě branky - 4:2. Ovšem ne nadlouho. Na začátku 44. minuty ujela dvojice hráčů v bílém na jednoho domácího beka, Jerome Iginla přesně nahrál na Alexe Tanguaye a ten snížil na 3:4 z pohledu Calgary. Ve 47. minutě zaúřadovali z brejku domácí mladíci - Jiří Hudler nahrál na Faltteri Filppulu a Rudá křídla vedla 5:3. V 50. minutě putoval na trestnou Brian Rafalski, ovšem Jerome Iginla zahrál vysokou holí a brzy ho následoval. Hrálo se 4 na 4. V 54. minutě "sestřelil" Dion Phaneuf domácího Jiřího Hudlera, kterého jel okamžitě pomstít Andreas Lilja a oba borci dostali po 5-ti minutách. To oslabilo hlavně mužstvo Calgary, které se muselo obejít bez svého klíčového beka. V 57. minutě fauloval Mathew Lombardi a hosté si tak sami ztížili situaci při snaze o korigaci výsledku. Detroit závěr zápasu celkem v poklidu kontroloval a po zásluze zvítězil 5:3.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události