Fotbal

Spartu i Boleslav čekají zápasy pravdy

Spartu i Boleslav čekají zápasy pravdy

Možná klíčové zápasy v boji o postup do jarní části Poháru UEFA čekají ve čtvrtek fotbalisty Sparty Praha a Mladé Boleslavi. Sparta přivítá moskevský Spartak, fotbalisté Mladé Boleslavi cestují do Švédska, kde je čeká Elfsborg.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Sparta se může přiblížit postupu

Do jarní části Poháru UEFA postupují tři nejlepší z každé skupiny a právě na třetím místě tabulky je nyní Sparta. Pokud chce ale o postupu přemýšlet opravdu vážně, musí moskevský Spartak doma porazit. Na kontě má totiž už porážku s Curychem a i když ji smazala výhrou v Toulouse, další bodová ztráta doma by byla kritická. Poslední zápas ve skupině totiž hraje Sparta v Leverkusenu.  

Jenomže ve čtvrtek se proti sobě postaví dva týmy decimované zdravotními problémy hráčů. Spartě chybí Martin Abraham a nově i Marek Kulič, Spartak zase přijede bez brankáře Kowalewskiho, českého obránce Jiránka, záložníků Mozarta, Bystrova, Kovalčuka a Sabitova, chybět bude i útočník Pavljučenko. Při neúčasti Martina Jiránka se tak na Letné představí pouze jeden z dvojice českých obránců v moskevských službách Radoslav Kováč. Někdejší bek Sparty se na Letnou vrací po dvanácti dnech, 17. listopadu zde totiž odehrál v dresu reprezentačního týmu duel se Slovenskem.

Proti Rusům boršč zdarma

Sparta se na ruský celek chystá se vší vážností i nevážností. Ví, že musí vyhrát, pokud chce splnit svůj cíl hrát i jarní část soutěže. Spartak má totiž sice v tabulce stejně bodů, ale o jeden odehraný zápas méně. Letenští proto lákají do ochozů co nejvíce fanoušků, kterých na předchozí duel s Curychem nepřišli právě mnoho. Možná i proto klub láká například na tradiční ruský boršč zdarma.  

Předpokládané sestavy 
Sparta: Poštulka - Pospěch, Řepka, Kadlec, Limberský (Zabavník) - Kisel, Horváth, Kladrubský, Zeman - Rezek (Slepička), Došek. 
Spartak: Pletikosa - Stranzl, Geder, Kováč, Ivanov - Bojarincev, Kaliničenko, Torbinskij, Titov - Prudnikov, Welliton. 

Boleslav se chce chytit

Možná nejslabší tým skupiny čeká ve Švédsku na fotbalisty Mladé Boelslavi. Elfsobrg má odehrán oproti svému soupeři zápas navíc, získal ale jen jeden bod za remízu s AEK Atény. Mladoboleslavští tak mají šanci po domácí prohře s Villarrealem učinit první důležitý krok k případnému postupu.  Trenér Zdeněk Ščasný se může spoléhat na prakticky kompletní tým, k úplné spokojenosti mu ale chybí snad jen možnost postavit i nováčka v týmu útočníka Jiřího Maška. Ten sice s Mladou Boleslaví už dva měsíce trénuje, přestup byl ale posvěcen teprve nyní. Mašek tak sice může nastoupit v závěrečných dvou podzimních zápasech Gambrinus ligy, v Poháru UEFA ale bude chybět.

Elfsborg velkou neznámou

Soupeř Mladé Boleslavi je pro české hráče velkou neznámou. V domácí soutěži mu patří v tabulce 4. místo. V každém případě to ale nebude pro Mladou Boleslav snadná práce, Elfsborg disponuje v sestavě i třemi reprezentanty. Jsou jimi záložníci  Anders Svensson a Stefan Ishizaki a útočník Frederik Berglund.

Mladá Boleslav se ale potřebuje chytit. Po sérii neúspěchu v domácí soutěži i trochu smolné prohře 1:2 s Villarrealem potřebuje bodovat.

Předpokládané sestavy

Elfsborg: Wiland - M. Andersson, Augustsson, Björck, Karlsson -Mobaeck, Bajrami, Ilola, Ishizaki - A. Svensson, M. Svensson.

Mladá Boleslav: Pižanowski - Voříšek, Rolko, Procházka, Hrdlička - Kysela, Matějovský, Rajnoch, Poláček - Řezníček, A. Mendy.

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události