Sport

Motokrosová elita zaplní Sazka Arénu

Motokrosová elita zaplní Sazka Arénu

Divoké přemety vysoko nad zemí, přelet přes hořící překážky a další neuvěřitelné kousky na motorkách předvedou aktéři adrenalinové Freestyle Motocross Gladiator Games 2007, kterou v sobotu odpoledne a podvečer hostí pražská Sazka Aréna.

"Gladiátoři" na motorkách

Už minulý víkend se freestyloví specialisté představili v Ostravě, tento víkend jejich show uvidí i Praha. Zahraniční borce převážně z USA doplní i čeští jezdci, mezi nimiž patří do absolutní špičky například Petr Kuchař nebo Petr Pilát. Velkou podívanou slibují i sami pořadatelé. "Bude to adrenalinové peklo. Letošní rok dokazuje, že o naší show je i velký zájem v zahraničí. Gladiator Games mají celkem 7 zastávek v šesti zemích, Praha je pátou z nich," tvrdí Marek Rejman z pořadatelské agentury.

Úspěch po celém světě

Nebojácní muži na motorkách, kteří při freestylu létají na svých strojích i několik metrů nad zemí a dělají při tom obraty, při kterých se tají dech, objíždí se svou show celý svět. "Účastním se akcí po celém světě, v zemích jako je Katar, Chile, Kanada, USA a celé Evropě, celkem je to více než 20 zemí a musím říct, že pražská show značně vyčnívá jako nejúžasnější podívaná, jaké jsem byl kdy součástí," složil hold pořadatelkému městu jeden z jezdců Andy Bell.

V Praze hned dvakrát

Sazka Aréna bude klání freestylových motokrosařů hostit během soboty hned dvakrát. Poprvé už od 14 hodin, podruhé od 19 hodin. Kromě zmíněných jezdců se na diváky chystají i další světová jména FMX v čele se Španělem Danym Toresem, vítězem letošních Red Bull X-fighters a Chuckem Carothersem (USA), který zvládá dokonce otočku seat grab body varial 360. Překvapením určitě budou i jízdy mladého Američana Wileyho Fullmera, který kraloval v Ostravě. Nebude chybět lítý souboj Evropy a Ameriky a jako loni i Justina Hoyera na sněžném skútru a Jona Guettera na čtyřkolce.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.