Sport

Davyděnko nehraje, začnou Roddick s Tursunovem

Šok pro celý tenisový svět připravil před dnešním losem finálového utkání Davis Cupu nehrající kapitán ruského týmu Šamil Tarpišev. Do dvouher totiž vůbec nenasadil svou jedničku Nikolaje Davyděnka. Bitvu o slavnou salátovou míssu, která startuje dnes ve 22 hodin našeho času, tak zahájí zápas Andyho Roddicka s Dmitrijem Tursunovem.

Davyděnko jen do čtyřhry

Tarpišev tak splnil svou hrozbu, když prohlásil, že Davyděnko nemá po obvinění z prodeje zápasů v závěru sezony formu. Místo něj proto vsadil na dvojici Michail Južnyj, Dmitrij Tursunov. "Máme čtyři vyrovnané hráče a nasazení Južného je naší takickou variantou," vysvětlil Tarpišev důvod, proč nechal sedět Davyděnka, kterému patří čtvrtá pozice v žebříčku ATP.

Program finálového boje tak zahájí ruská dvojka Tursunov proti americké jedničce Roddickovi, ruská jednička Južnyj poté vyzve Jamese Blakea.  Južnyj coby nová jednička obhájců titulu připoměl sílu soupeře i to, že se hraje na povrchu, který bude Američanům vyhovovat. "Je rychlejší, než v Moskvě a to je pro Američany samozřejmě výhoda. Ale to jsem očekávali," dodal Južnyj.

Američané chtějí vyhrát

Dlouhých dvanáct let čekají Američané na triumf v nejprestižnější tenisové týmové soutěži.  A proti Rusům chtějí domácí Američané tuto sérii ukončit. "Jsme hladoví po úspěchu, ale bude to těžké, nevidím mezi soupeři rozdíl," řekla americká jednička Andy Roddick.

Největší zápas v pozici nehrajícího kapitána pak čeká Patrick McEnroe. "Bude to velké klání. Tursunov hraje výborně v celém kurtu a umí využít i pásky sítě. A Južnyj? Sedí mu celoplošný tenis," dodal McEnroe.

Los finále Davis Cupu

Pátek
Andy Roddick (USA) - Dmitrij Tursunov (RUS)
James Blake (USA) - Michail Južnyj (RUS)

Sobota
Bob Bryan/Mike Bryan (USA) - Igor Andrejev/Nikolaj Davyděnko (RUS)
Neděle
Andy Roddick (USA) - Michail Južnyj (RUS)
James Blake (USA) - Dmitrij Tursunov (RUS)

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události