Hokej

Edmonton zdolal Anaheim přesvědčivě 5:1

Domácím Oilers patří poslední příčka tabulky Západní konference a tak bylo zapotřebí začít sbírat body kde se dá. Však také hráči v modrém vstoupili do zápasu viditelně aktivněji a také otevřeli skóre zápasu.

Stalo se tak na začátku 3. minuty - na trestné seděl hostující Sean O'Donnell, první řada Edmontonu uzamkla bránící čtveřici kolem gólmana Giguera, Aleš Hemský si vyměnil puk se Shawnem Horcoffem a Rexall Place vybuchlo nadšením - 1:0. V 8. minutě však bylo vyrovnáno - nejproduktivnější hráč Ducks Ryan Getzlaf nahrával z rohu před domácí branku, tam si najel George Parros, ovšem zastoupil ho jeden z domácích beků, když tečoval za záda bezmocného Dwayna Rolosona - 1:1. Hra však byla místy hodně neuspořádaná a nejvíc se toho dělo ve střední části, kde se oba celky se střídavými úspěchy snažily rozjet nějakou kloudnější akci. Na střely vyhrál Edmonton první dvacetiminutovku 11 - 6.

Také do 2. třetiny se přenesla herní neuspořádanost z předchozí části hry a oba gólmani ve svých brankách pomalu chladli. V polovině 25. minuty usednul na trestnou Ryan Getzlaf a Oilers hráli čtvrtou přesilovku v řadě. Ovšem ani tentokrát nedokázali domácí přetavit početní výhodu do podoby vedoucí branky. Ve 31. minutě dostali možnost hrát přesilovku poprvé v zápase také hráči Ducks, když za hrubost pykal domácí Shawn Horcoff. Toho o 39 vteřin později následoval Marty Reasoner a hosté hráli 81 vteřin 5 na 3. Elitní hostující řada tlačila, trenér Carlyle si vzal dokonce oddechový čas, aby nechal svoje top hráče vydechnout a poslal je na led znovu, branky se však hráči v bílém v tomto hodně důležitém momentu zápasu nedočkali. Ovšem Joni Pitkanen po pár vteřinách krosčekoval a Anaheim hrál další přesilovku. I tentokrát bez vstřelené branky. A domácí byli nepoučitelní - ve 37. minutě odjel na trestnou za držení Jarret Stoll a v této třetině to byl už 4. domácí hráč na trestné v řadě. Ani tuto přesilovku však Kačeři nevyužili a to je muselo hodně mrzet - 34 vteřin před druhou sirénou Shawn Horcoff nedal J.-S. Giguerovi z pravého kruhu nejmenší šanci - 2:1. A o dalších 24 později se skóre měnilo znovu - to napřáhnul Kyle Brodziak a mužstvo Oilers rázem odskočilo na rozdíl dvou branek - 3:1.

Úvod poslední třetiny domácím borcům také vyšel - uběhlo 90 vteřin, Tom Gilbert poslal kolmicí do brejku Andrewa Cogliana a Oilers vedli 4:1. A to vyhnalo J.-S. Giguera z hostující branky, kde ho vystřídal mladý švýcarský gólman Jonas Hiller. Ovšem domácí vedli a byli v pohodě - ve 47. minutě Robert Nilsson našel krásnou přesnou nahrávkou Steva Staiose a Edmonton vedl už 5:1. Ve 48. minutě putovali na trestnou hromadně Ryan Getzlaf, Chris Kunitz a Zack Stortini a Olejáři hráli 5 na 4. O 2 minuty později hákoval Mathieu Schneider a hosté si tak sami ztežovali cestu za korigováním stavu zápasu. V 51. minutě pykal podruhé v zápase domácí Marty Reasoner, hosté uzamkli bránící čtveřici a Schneider svojí ranou nastřelil Todda Bertuzziho, který jen s obtížemi odjel na střídačku. Ale hra byla zbytečně rozkouskovaná, v 54. minutě fauloval Shane Hnidy a o osudu zápasu se zdálo být pomalu rozhodnuto. Za minutu přisednul na trestnou Travis Moen a domácí si minutu vyzkoušeli opět hru 5 na 3. Hostující gólma Hiller však vytáhnul 2 dobré zákroky a další branky se tak domácí příznivci nedočkali. Jejich mužstvo tak nakonec vyhrálo v tak tochu upracovaném zápase 5:1.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události