Sport

Byl to neuvěřitelný kotel, shodli se Američané

Dlouhých dvanáct let čekali američtí tenisté na úspěch v prestižním Davis Cupu. Dočkali se až nyní. Dvojčata Mike a Bob Bryanovi porazila ve čtyřhře ruský pár Nikolaj Davyděnko, Igor Andrejev a vybojovala tak pro svůj tým klíčový třetí a tedy i vítězný bod. Finále Davis Cupu tak už zná své vítěze.

Bratrům v bouři skákal žaludek 

Pár amerických deblových specialistů zvítězil v klíčové čtyřhře hladce 3:0 a zdálo se, že nedal Rusům žádnou šanci. Sami bratři Bryanovi ale odmítají, že by šlo o tak snadnou záležitost. "Tlak na nás byl neuvěřitelný. V hale byl šílený kotel, lidé bubnovali a fandili tak, že mi z toho skákal žaludek," přiznal po zápase Mike Bryan. "Každý míč byl strašně těžký. V takovém cirkuse jsem ještě nehrál," doplnil jeho bratr Bob.

Těsně po posledním míči utkání hala explodovala naplno. Diváci zaházeli kurt vším možným a skandovali jména obou hrdinů. Do toho se mísil pokřik U - S - A, U - S - A," tak moc důležité byl pro Američany fakt, že ve finále Davis Cupu porazili právě Rusko. "Je to jako sen, že jsme vyhráli finálový zápas. Pořád tomu nemůžu uvěřit," svěřil se Mike Bryan.

Rusové přiznal porážku 

Že na bratrskou dvojici, které v deblovém žebíčku patří první pozice, neměli, nakonec přiznali i sami Rusové. "Jsou to opravdu vynikající deblisté. Mají tvrdý a přesný servis a jakmile udělají brejk, je téměř nemožné jej získat zpátky," složil dvojčatům poklonu Igor Andrejev, který do čtyřhry nastoupil s Nikolajem Davyděnkem, jehož coby ruskou jedničku nehrající kapitán Tapiščev překvapivě nenasadil do úvodních dvouher.

Andrejev přednosti soupeře vystihl poměrně přesně. Američané za celý zápas udělali jen 11 nevynucených chyb oproti čtyřiceti ruským. "Jsem šťastný za všechny kluky, to vítězství je jejich společnou prací," poděkoval svým svěřencům i nehrající kapitán Američanů Patrick McEnroe. Právě před ním je ale ještě jeden důležitý úkol, namotivovat své svěřence před závarečnými nedělními dvouhrami, i když se budou hrát už jen z povinnosti. Začíná se dnes ve 22 hodin našeho času.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události