Fotbal

Válčící násilníci málem ukončili duel Baníku se Spartou

Možná větší drama než na hřišti panuje v hledišti ostravského fotbalového stánku na Bazalech. Během utkání domácího Baníku se Spartou se zde totiž v těžké bitvě střetly tábory fanoušků obou klubů.

Duely Baníku se Spartou jsou vždy z pohledu příznivců krajně rizikové, ten dnešní ale zatím překračuje všechny zvyklosti. Do Ostravy totiž kromě ultratvrdého jádra fans Sparty dorazili také polští výtržníci z Katowic a právě oni nejspíš vyprovokovali bitku, proti níž zasahovala dokonce jízdní policie, vzduchem létaly vytrhané sedačky.

Bitva fanoušků byla tak urputná, že kvůli ní sudí po půlhodině hry dokonce pohrozil ukončením utkání. Několik minut se nehrálo a nakonec zabrala ale až několikerá výzva. Ta dokonce dala bojujícím příznivcům ultimatum. "Do dvou minut musí být v hledišti klid, nebo bude zápas ukončen," hrozil ústy pořadatelů rozhodčí Jan Jílek. Mezi tím slušní fanoušci skandovali "My chceme fotbal" a tleskali zasahujícím policistům.

Krátce před zahájením druhé půle vyběhli domácí hráči na trávník, po malé chvíli ale zamířili zpět do kabin. Druhý poločas ale nakonec začal a dohráno bylo i celé utkání. Baník v něm remizoval se Spartou 0:0.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události