Sport

Američané porazili v Davis Cupu Rusy 4:1

Za rozhodnutého stavu se v Portlandu odehrály závrečné dvouhry Davis Cupu. Na tom, že zisk poháru slaví Američané, už ale nemohly nic změnit. I proto oba nehrající kapitáni změnili plány a nechali v neděli odpočívat své jedničky. I tak se Rusko zmohlo jen na čestný úspěch.

Andrejev vybojoval čestný bod pro Rusy 

Vzhledem k tomu, že o vítězi bylo rozhodnuto, hrály se obě závarečné dvouhry už jen na dva vítězné sety. První duel proti sobě postavil dva účastníky sobotní čtyřhry. Boby Bryan vyzval Igora Andrejeva a otot měření sil vyznělo lépe pro ruského hráče. Amerického deblového specialistu porazil 2:0, když už v prvním setu ukázal svou převahu ve dvouhře. Andrejev vyhrál díky 6:3 a vytvořil si tak slibný základ do druhé sady. V ní ale Bryan zlepšil hru a dovedl set až do zkrácené hry. V ní už ale znovu dominoval Andrejev a za hodinu a 22 minut zápas ukončil. Za povšimnutí stojí i fakt, že Andrejev potřeboval ke dvěma proměněným brejkům celkem třináct pokusů.

Blake korunoval triumf výhrou

O závěrečnou dvouhru se postarali James Blake a Dmitrij Turzunov. A byl to Rus, kdo v duchu svého předchůdce začal zápas lépe. V první sadě vymazal soupeře z kurtu a za půl hodinky hodinky vedl 1:0. Blake se v celé sadě zmohl na jediný fiftým, kterým srovnal na 1:1, sérií pěti dalších jher pak Tursunov ukořistil st a zdálo se, že Rusové nakonec odejdou s důstojnou prohrou 2:3.

Jenomže Blake se od druhého setu zlepšil. Svůj vítězný servis hned na úvod potvrdil brejkem a celou hu už nepustil, což znamenalo vyrovnání stavu na 1:1. Rozhodovalo se  tedy až ve třetí sadě. Ani jeden z hráčů se nechtěl smířit s porážkou. Podání si drželi až do 11. hry, kdy Blake využil třetí výhodu k tomu, aby rozhodl zápas ve svůj prospěch a triumf Ameriky pečetil čtvrtým bodem.

Zároveň tak odstartoval další vlnu amerických oslav, protože krátce poté tým Patricka McEnroa převzal vytouženou trofej.

Finále Davis Cupu

USA - Rusko 4:1

Závěrečné dvouhry

Bob Bryan - Igor Andrejev 0:2 (3:6, 6:7 (4))

James Blake - Dmitrij Tursunov 2:1 (1:6, 6:3, 7:5)

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události