Hokej

Do Ruska i s Klepišem z Washingtonu

Do národního týmu se po dlouhé době vrací útočník Jakub Klepiš, jenž zahájil sezonu v zámoří. I jeho totiž nominoval trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik na ndcházející reprezentační akci. Český výběr by měl v tomto složení absolvovat přípravný zápas se Slovenskem 11. prosince a následný turnaj Channel One Cup v Moskvě, jehož součástí bude i utkání se Švédskem 13. prosince v sazka Aréně.

Kromě turnaje i příprava

Český tým tentokrát nečeká jen druhý turnaj Euro Hoceky Tour v Moskvě, ale i přípravný zápas se Slovenskem v Sazka Aréně. I proto se národní tým sejde už v neděli večer.  "Na žádost trenéra se hráči setkají nejdřív v hotelu, pak teprve pojedou k prvnímu tréninku do T-Mobile Arény," uvedl generální sekretář ČSLH Martin Urban.  "Dvě třetiny týmu budou stejné, jako ve Finsku, prpoto s hráči chceme udělat nejprve souhrn toho, co se událo na turnaji ve Finsku. A času je tak málo, že to chci udělat hned na hotelu. Bude video a porada, pak teprve pojedeme na trénink," vysvětlil Hadamczik.

Sraz máme už v neděli, ale v lize jsou ještě dvě utkání, což nám trochu narušuje program, na sraz nepřijdou hráči těchto klubů, kteří jsou nominováni," doplnil trenér Alois Hadamczik.

V nominaci jsou i překvapení

Hadamczik si neodpustil ani tradiční překvapení, mezi nimiž dominuje především útočník Jakub Klepiš. "Klepiš je hráč, kterého znám, měl jsem ho už na šampionátu dvacítek. Jsem přesvědčen, že jeho výkonnost je tak vysoká, že může být nominován," vysvětlil Hadamczik důvod nominace jednoho z překvapení týmu. KLepiš přitom zahájil sezonu v NHL, kde se ale neprosadil. "Skončil ve Washingtonu a Rusko prý pro něj není zajímavé. Je pravděpodobné, že bude hrát za Slavii," doplnil trenér k nominaci hráče, jehož letos neměl možnost vidět a který v extralize neodehrál ani minutu. Překvapením je i nominace Jana Hrdiny ze švédského HV 71.

Čajánek reprezentovat nebude

Podle Hadamczika byl osloven i útočník Petr Čajánek, který ale reprezentaci odmítl. "Mluvil s ním genrální manažer Zbyněk Kusý a Petr mu odpověděl, že v této sezoně reprezentovat nechce," vysvětlil kouč.

Ten naopak považuje za vhodu, že mužstvo bude ze dvou třetin stejné, jako na turnaji ve Finsku. "Hráči by měli být sehranější a také si budou na mezinárodní scéně více věřit," myslí si Hadamczik.

Nominace ČR na Channel One Cup v Moskvě

Brankáři

Milan Hnilička (Ufa), Roman Málek (Plzeň)

Obránci

Josef Melichar (Linköping), Vladimír Sičák (Mountfield), Filip Novák (Mountfield), Tomáš Žižka (Slavia), Petr Čáslava (Čerepovec), Miroslav Blaťák (Ufa), Angel Krstev (Liberec), Zdeněk Kutlák (Ambri Piotta) 

Útočníci

Štěpán Hřebejk (Mountfield), Roman Červenka (Slavia), Leoš Čermák (Liberec), Martin Chabada (Lulea), Jan Marek (Magnitogorsk), Jakub Klepiš (Slavia), Zbyněk Irgl (Jaroslavl), Václav Skuhravý (K. Vary), Petr Sýkora (Pardubice), Jan Bulis (Chimik Moskevská oblast), Petr Kumstát (K. Vary), Tomáš Rolinek (Pardubice), Petr Tenkrát (Timra), Petr Ton (Sparta), Jan Hrdina (HV71). 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události