Sport

Svaz lyžařů? Mistrovství světa v Liberci ohroženo není!

Svaz lyžařů? Mistrovství světa v Liberci ohroženo není!

Světový šampionát v klasickém lyžování se prý v Liberci v roce 2009 uskuteční. Ačkoliv v poslední době létají na téma libereckého mitrovství éterem nelichotivé vzkazy mezi ministerstvem školství, bývalým i současným vedením akce, vše je prý na dobré cestě. Alespoň to tvrdí vrcholní představitelé Českého svazu lyžařů.

Mistrovství bude

Už v této zimě si Česká epublika vyzkouší organizaci nezvyklého množství závodů světového poháru v lyžování. To ale bude jn předkrm na příští rok. Podle vedení svazu totiž všechny pořádané akce směřují k mistrovství světa v klasickém lyžování, které bude už za rok hostit Liberec. A to i proto, že po aférách s podivným odvoláním předchozího ředitele šampionátu Romana Kumpošta došlo k oslabení kreditu organizačního výboru. "Stávající obraz organizačního výboru Mistrovství světa je momentálně opravdu velmi špatný a vrhá to nehezký obraz na Českou republiku jako na pořadatele šampionátu," přiznal předseda Svazu lyžařů ČR Lukáš Sobotka. Organizátoři také poprvé přiznali, že všechny areály budou sice připraveny, ale možná ne tak, jak si sami organizátoři představovali. "Asi to tak opravdu bude," přiznal generální sekterář svazu Norbert Pelc.

Svaz chce usmiřovaví schůzu
I proto by se prý všechny zainteresované strany měly co nejdříve sejít k jednání. "Chystáme schůzku s ministerstvem školství i ředitelkou šampionátu Kateřinou Neumannovou, abychom všechny sporné záležitosti vyjasnili. Není možné do nekonečna hovořit o tom, že za všechno může pan Kumpošt a nové vedení jen napravuje jeho chyby. Ostatně výkonný výbor svazu dal už dávno jasně najevo, že pan Kupošt byl odvolán pro ztrátu důvěry ministryně, nikoliv proto, že by bylo pošpiněno jeho jméno ze strany svazu," uvedl Sobotka.
Podle něj ale kroky, které nakonec vedly k odvolání Kumpošta, byly správné. "Garantem celého šampionátu vůči FIS je stát a v daném okamžiku existovala hrozba, že další zdržení a váhání by mohlo ohrozit samu organizaci šampionátu. Kdybychom tehdy ještě chvíli váhali, možná na Ještědu nebyly do šampionátu hotové skokanské můstky," vysvětlil Sobotka. Odvolání Kumpošta tehdy podle něj alespoň rozhýbalo strnulý stav věcí.
Sobotka také zdůraznil, že pod vedením Kumpošta podle svazu lyžařů v organizaci šampionátu k žádnému pochybení nedošlo. „A tak to také budeme prezentovat na chystané schůzce. V tut chvíli bychom měli pedevším ukončit veškeré mediální přestřelky.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.