Hokej

Hadamczik sází na souhru a zkušenost

Hadamczik sází na souhru a zkušenost
Zdroj: TV Nova - Dušan Vrbecký

Druhé klání seriálu Euro Hockey Tour čeká už příští týden české hokejisty. Do Ruska na Channel One Cup povolal reprezentační trenér Alois Hadamcik tým ze dvou třetin stejný, jako před měsícem do Finska. „Hráči potřebují být v nároďáku pravidelně,“ tvrdí.

Povolal i Klepiše
Tým je hodně podobný tomu z Finska...
„Řekli jsme si, že už nechceme, aby se nám neustále střídali hráči, aby byl v nároďáku každý, kdo odehraje dobře pět, deset utkání. A momentálně máme v nominaci dost takových hráčů, kteří už s národním týmem zkušenosti mají . Tím ale nechci říci, že když někdo přesvědčí svou výkonností, že ho nemůžeme vzít. Pokud dokáže, že je lepší než ti, o už tu jsou, má kdokoliv dveře otevřené. Zářným příkladem je gólman Martin Vojtek. Před turnajem ve Finsku padaly dotazy, proč nejede a dnes už v Třinci sedí na lavičce. Nechceme se rychle upnout na nějakého hráče a hned ho povolávat, zatím se nám totiž vyplácí povolávat hráče opakovaně. Mají pak lepší výkonnost."
Do Ruska jste ovšem pozval i Jakuba Klepiše, který skončil v zámoří. Proč?
„V první řadě je to hráč, kterého velmi dobře znám, měl jsem ho v týmu na mistrovství světa dvacetiletých. Navíc se vrací do ligy, bude hrát za Slavii, a pokud se vrací do nejvyšší soutěže, věřím, že je jeho výkonnost taková, že nárok reprezentačního mužstva zvládne."
Jenomže v této sezoně jste ho ještě hrát neviděl...
„To ne a proto právě spoléhám na to, že Klepiše znám. Kdybych tak detailně neznal jeho výkonnost jak z národního týmu, tak z jeho předchozího účinkování v lize, zřejmě bych ho nenominoval. Pro mě je ale zárukou i to, že se vrací do extraligy, když ho Washington neuvolnil do jiného týmu NHL. Na farmě hrát nechtěl, nespekuluje ani o Rusku. Beru to jako signál, že má zájem hrát ve Slavii a bojovat v ní o místo v národním týmu."

Hadamczik chce sehraný tým
Vypadá to, že chcete v této sezoně sázet na sehranost týmu. Nominujte stejné hráče, navíc dvojice z jednoho klubu...
„Pokud má hráč dobrý přístup a opakuje se u něj mezinárodní zkušenost, dokáže se zlepšovat. Ve Finsku jsme nebyli spokojeni s výledky, ale hra byla dobrá. Proto dáváme znovu šanci stejným hráčům a doplňujeme je o zkušené, jako je třeba Bulis. Tým by tak měl být více sourodý, kompaktnější a měly by se proto dostavit i výsledky."
Můžete konkretizovat, jaký výsledek by to měl být?
„V každém případě by to mělo být lepší, než minule."

Kouč sází na Hniličku
V brance opět dáváte důvěru Milanu Hniličkovi, který ale nedávno přestoupil do ruské Ufy. Neuvažoval jste, že ho necháte v novém působišti aklimatizovat?
„Ale Milan sám chce reprezentovat a udělat všechno proto, aby byl pro národní tým platný. Tak zkušených gólmanů máme málo a nemůžeme hazardovat, proto se nebráníme tomu dát mu co nejvíce šancí, když o to sám stojí. Navíc i on je součástí týmu, u kterého chceme, aby byl co nejvíc pohromadě."
Povolal jste patnáct útočníků, do Ruska jich ale pojede o dva méně. Nominaci chcete uzavřít až po přátelském utkání se Slovenskem?
„Ano, dva útočníci do Ruska opravdu nepojedou. A je možné, že to budou hráči Pardubic, které se chystají na Spengler Cup. Máme dohodu s klubem, že pokud si Pardubice řeknou, uvolníme je."

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události