Hokej

Žáčci z Vysočiny vyhráli v Moskvě Treťjakův pohár

Český hokej si na konto připsal velký úspěch, i když jen v mládežnické kategorii. Výběr kraje Vysočina uspěl v Moskvě na turnaji Vladislava Treťjaka a stal se historicky prvním českým týmem, který za devětadvacet let na ruské půdě uspěl.

Premiérový triumf Čechů 

Treťjakova žákovského turnaje v Moskvě se zúčastnilo celkem osm týmů z celé Evropy, mladí Češi ale byli ze všech nejlepší. "My jsme hráli s dvěma ruskými mančafty a jedním výběrem Maďarska. I když v něm nakonec byli pouze dva Maďaři, tři Slováci a dvě pětky dodalo Dynamo Moskva. Byl to jediný soupeř, který nás na turnaji porazil," popsal v rozhovoru pro server hcdukla.cz jeden z trenérů týmu František Musil. Mistr světa z Prahy 1985 a dlouholetý hráč NHL si k žákům odskočil z pozice asistenta reprezentančního trenéra Aloise Hadamczika pro mistrovství světa.

V semifinále výběr čtrnáctiletých žáčků z Vysočiny porazil Spartak Moskva 4:3, ve finále zdolal Melaturg Magnitogorsk. "Byla to pro kluky skvělá příležitost poznat mezinárodní hokej a oni navíc hned uspěli. Domů jsme se vraceli s obrovským pohárem a zlatou medilí. Ještě nikdy přitom tenhle turnaj nevyhrál žádný výběr z Česka, a to už byl letos devětadvacátý ročník," dodal Musil s tím, že s žáky se přišel pozdravit i sám garant turnaje Vladislav Treťjak.

Vítězný výběr Vysočiny

Brankáři: Daniel Dolejš (Havlíčkův Brod), Milan Máj (Třebíč).

Obránci: David Dobrovolný, Petr Donutil, Lukáš Krejčí (všichni Třebíč), David Musil, Petr Šidlík, Marek Zmrhal (všichni Jihlava), Vojtěch Zadražil (Pelhřimov).

Útočníci: Martin Brabec, Patrik Přidal (oba Jihlava), Michal Hanzálek, Martin Jelínek, Bohumil Svoboda, Jan Štěpán (všichni Pelhřimov), Milan Kazatel, Ondřej Šulc (oba Třebíč), Jan Wasserbauer (Žďár nad Sázavou) - Dmitrij Jaškin (Vsetín, na jeho účasti trval ruský pořadatel).

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události