Fotbal

Boleslav i Sparta mohou vykročit do pohárového jara

Boleslav i Sparta mohou vykročit do pohárového jara

Fotbalisty Mladé Boleslavi i Sparty čeká už zítra klíčový boj o postup do jarní fáze Poháru UEFA. Oba celky mají vše ve svých rukou, Sparta má ale situaci nepoměrně těžší. Musí totiž vyhrát v Leverkusenu.


Bílek: Jedeme pro výhru

Sparťané dnes vyrazili do Německa, kde je čeká nelehký úkol. Pokud si chtějí zahrát UEFU i na jaře, musí vyhrát  na hřišti aktuálně čtvrtého týmu Bundesligy Bayernu Leverkusen. „Soupeř je obrovsky silný, ale pokud budeme hrát disciplinovaně a koncentrovaně, můžeme odjíždět se třemi body. Spartak je výkonnostně minimálně na stejné úrovni jako Leverkusen a na Letné nám k vítězství nad ním chyběl jen krůček," řekl na dnešní tiskové konferenci trenér Sparty Michal Bílek.

Kouč Pražanů ví, že přes výhru vede jediná jistá cesta k postupu. Remíza by sice zachovala Pražanům naději, museli by ale spoléhat na to, že Leverkusen prohraje v posledním kole v Curychu. „Remíza dává určité naděje, ale nic neřeší. Naším cílem zůstává postup do jarních pohárových bojů. Uděláme pro to na hřišti maximum a do Leverkusenu jedeme jednoznačně pro tři body," ví Bílek. 

Vyhráli jen v Toulouse

Jenomže proti Spartě stojí i její pohárová bilance. Kromě výhry v Toulouse totiž naposledy dokázala v poháru UEFA vyhrál loni ve Vídni nad Austrií 1:0.  Jinak Pražané v pohárech tápou, loni jim jarní část soutěže zůstala uzavřena. "Hrajeme proti velké kvalitě, tu my však máme také a nemusíme se bát," dodal Bílek.

Jisté je, že v Leverkusenu má Sparta poslední šanci. Je to totiž její poslední zápas ve skupině, v posledním kole mají Pražané volno.

Boleslav si může pojistit postup

Vše ve svých rukou ale mají i fotbalisté Mladé Boleslavi. Pokud zítra na vlastním stadionu porazí AFK Atény, postup do jarní části soutěže jim už nikdo nevezme. Aktuální lídr řecké ligy je ale v tabulce skupiny C až za Středočechy se ziskem dvou bodů za dvě remízy. To tedy dává Mladé Boleslavi jistotu, v případě výhry si totiž kolo před koncem základní části zajistí nedostižný náskok.  

 

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události