Hokej

Montreal doma podlehl Detroitu 1:4

Utkání předcházela menší ceremonie při příležitost setkání obou soupeřů, kteří patří k původní zakládající skupině týmů zvané "Original Six". Chris Chelios, hájící momentálně barvy Detroitu, hrál v minulosti mimo jiné právě také v Montrealu.

Samotný zápas začal pěkně zostra - uteklo necelých 20 vteřin a na Dominika Haška najížděla dvojice Saku Koivu - Mark Streit, ovšem český veterán v brance Detroitu celou situaci vyřešil. Ve 4. minutě narazil Andreas Lilja na mantinel Steva Begina. Domácí borec to schytal zezadu, atak nečekal a chvíli se nemohl sebrat z ledu, spoluhráči mu pak pomohli do šatny. Kupodivu se vše obešlo bez vyloučení, což zaplněné Bell Centrum kvitovalo mohutným bučením. Ve 12. minutě přišlo první vyloučení - na hanbu usednul Andres Lilja a Montreal dostal šanci ukázat, proč má v celé NHL nejlepší přesilové hry. Ve 14. minutě ho následoval Brett Lebda, ovšem domácí obě nabídnuté šance promarnili. Detroit se poté dostal do mírného tlaku, první lajna se usadila před domácím mladým gólmanem Carey Pricem, kterého pak z mezikruží prostřelil Pavel Dacjuk - 0:1. V 18. minutě odjel zahřát trestnou domácí kapitán Saku Koivu, ale početní výhodu nevyužil ani Detroit.

2. třetina začala takovým opartným hokejem z obou stran, Price i Hašek předvedli po solidním zákroku a tempo se začalo opět zvyšovat. Ve 25. minutě pak uděřilo - domácí rozjeli útok a Chris Higgins vyrovnal na 1:1. O minutu později fauloval Jiří Hudler a hráči Habs dostali šanci zvrátit zápas. Mužstvo Red Wings má ale oslabení natrénovaná a tak ani tentokrát se domácí borci neprosadili. Ve 31. minutě hosté skvěle zakombinovali a výsledkem byl osamocený Jiří Hudler před domácím gólmanem Pricem, ten však skvělým zákrokem českého forvarda vychytal. Ovšem ten samý útok rozjel akci znovu a tentokrát Pavel Dacjuk přesnou střelou zápěstím už poslal Rudá Křídla opět do vedení - 2:1. Střelecká převaha Detroitu narůstala a bylo jen otázkou času, kdy se ujme další střela. Stalo se tak ve 34. minutě - Niklas Kronwall napřáhnul na modré a jeden z domácích hráčů puk těsně před gólmanem Pricem nešťastně tečoval - 1:3. Ve 35. minutě vyhodil puk mezi diváky Roman Hamrlík a hráči v rudém hráli přesilovku, ovšem domácí tým se dokázal ubránit. Na střely vyhrál Detroit tuto část hry 16 - 5.

Také poslední třetina začala herní převahou hostujících borců. Ve 45. minutě usednul na trestnou Mikael Samuelsson a hráči Canadiens dostali další šanci na korigaci skóre. Ovšem ani napočtvrté se domácí v početní výhodě nedokázali prosadit. V 50. minutě pykal Dan Cleary, v přesilovce Saku Koivu pálil z 5-ti metrů přímo do náruče Dominika Haška, ale to bylo vše. V 54. minutě hrál Detroit přesilovku, všemu předcházela hromadná rvačka uprostřed kluziště. Naskočila samozřejmě elitní hostující formace a Henrik Zetterberg za necelých 30 vteřin zvýšil už na 4:1, což bylo také konečné skóre zápasu.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události