Fotbal

Rajnoch: Třeba napodobíme Palermo

Hodně smutní byli fotbalisté Mladé Boleslavi po domácím utkání s AEK Atény. Zbytečný gól v úvodu druhého poločasu je stál nejen tři body, ale i reálnou naději na postup do jarní fáze Poháru UEFA. V posledním kole by totiž museli zvítězit na hřišti Fiorentiny.


Jediná chyba přinesla prohru 

O lepší výsledek se přitom domácí připravili sami. "Měli jsme zachytit brejk soupeře, nebo přerušit hru a bylo by. Takhle jsme jim dali protor a oni to sehráli prfektně," litoval akce AEK z úvodu druhého poločasu mladoboleslavský záložník Jan Rajnoch.

Gól Středočechy na chvíli srazil a jen se štěstím se jim podařilo udržet naději na vyrovnání až do konce. Gólman Pižanowski totiž musel hasit dvě další ošemetné situace. "Samozřejmě, že nás to na chvíli srazilo. I tak jsme se ale zvedli a pak už je přehrávali. Dokázali jsme si vytvořit šance, ale to, co jsme na jaře proměňovali, to nám tam na podzim nespadne," postěžoval si Rajnoch. A měl proč. Vždyť v závěru utkání jeho spoluhráč Radim Holub nastřelil tyč a vzápětí se nad brankářem Morettem třáslo i břevno.

Mladoboleslavští jakoby okopírovali scénář z utkání s Villarrealem. Dlouho hráli nenápadný fotbal a v závěru udeřili. Náskok soupeře ale nestáhli ani tentokrát. "Proti takovýmhle mužstvům ale nemůžeme  nastoupit od začátku tak, že do nich budeme jen bušit. My chtěli hrát především tak, abychom neinkasovali, to se nám ale nepovedlo," litoval Rajnoch.

Tlak přišel pozdě

V posledních patnácti minutách už byla Mladá Boleslav jasně lepším týmem, gólově to ale nepotvrdila. "AEK podle mě trochu odešlo fyzicky, i když i my už toho začínali mít dost. Byli jsme na tom ale tak, že bychom útočili i za stavu 0:0," věří záložník Mladé Boleslavi. "S Villarrealem se ten zápas ale srovnávat nedá, Španělé byli o dost lepší, než AEK," dodává hráč.

Postup? Třeba napodobíme Palermo

Postupová matematika se nyní obrátila proti Mladé Boleslavi. Stále zůstává nutnost vyhrát, jenomže Středočeši toho nyní musí dosáhnout na hřišti soupeře a to dokonce v italské Fiorentině. "Nemáme nic, ale takový je fotbal. Aspoň jsme zkušenější. A vyhrát se dá všude, tak uvidíme," doufá v další překvapení Rajnoch.

Do karetu mu hraje i fakt, že Mladá Boleslav zatím všechny své zápasy v tomto ročníku Poháru UEFA vyhrála venku. Postup vybojovala v Palermu, minulý týden uspěla ve Švédsku. "Proti Palermu nám taky nikdo nevěřil a překvapili jsme. A teď do  Fiorentiny se pojedeme pokusit o zázrak," tvrdí odhodlaně středpolař. 

A že se týmu tak vede venku? "Je to zajímavé, protože pořád hrajeme stejně.  Ale tak je to celý podzim. Doma prohráváme nebo remizujeme  a z venku vozíme body," přemýšlí Jan Rajnoch. 

Rivaldo? Je to skvělý hráč

Mladá Boleslav hrála o postup do  jarní fáze poháru UEFA, velká pozornost diváků i médií se ale soustředila na jednoho hráče soupeře - Rivalda. Brazilský míčový kouzelník bavil především při standardních situacích, míče od jeho levačky létaly přesně tam, kam chtěl. A v první půli nebyl snědý Jihoameričan dokonce daleko od branky, jeho jedovatou střelu ale chytil gólman Pižanowski. "Je to opravdu velký hráč, i v tomhle věku. Je to pocta, zahrát si proti němu," složil soupeři poklonu Rajnoch. "Je to světová špička," dodal.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události