Hokej

Rangers podlehli po mdlém výkonu Torontu 2:6

Utkání v Madison Square Garden začalo trochu opatrně a u obou soupeřů byla patrná snaha o dobré zajištění svého obranného pásma. Ovšem hned 3. střela zápasu znamenala úvodní branku - Chad Kilger vypálil, domácí gólman Lundqvist puk pouze vyrazil před sebe a Matt Stajan ho z dorážky poslal za jeho záda - 0:1.

V 5. minutě byl jako první hráč v zápase vyloučen Blair Betts a Toronto hrálo přesilovku, v 8. minutě další, když Brandon Dubinski fauloval střelce úvodního gólu Stajana. Bez vstřelené branky. V 11. minutě gólman Lundqvist nešťastně rozehrál, Hall Gill nastřelil puk zpět před branku a Mats Sundin opět z dorážky poslal hosty do vedení 2:0. Ve 13. minutě se do sebe pustili Colton Orr a Wade Belak, za kterýžto počin si oba odešli na 5 minut zchladit hlavy na trestnou. V 15. minutě hráli přesilovku domácí, puk putoval po ose Chris Drury - Scott Gomez - Daniel Girardi a posledně jmenovaný snížil na 1:2. V 18. minutě měli Jezdci další početní výhodu, na ledě kombinovali opět Gomez s Drurym a puk doputoval až na útočnou modrou na hokejku Fjodora Tjutina. Ten mocně napřáhnul, ovšem rána mu nesedla a překvapenému Toskalovi doslova proplachtila až za jeho záda - 2:2, což bylo také skóre po 20-ti minutách hry.

Ve 22. minutě fauloval vysokou holí Marek Malík a jelikož Mark Bell ukázal krvavá ústa, ocenili rozhodčí jeho počin na 2 + 2 minuty. 3 minuty působili hráči Maple Leafs skoro až bezradným dojmem, pak však z úhlu střílel Alexander Steen a Nik Antropov potřetí v zápase doklepnul za Lundqvistova záda - 2:3. Ve 37. minutě Daniel Girardi v tísni nedokázal pořádně vyhodit puk z vlastní třetiny a Ian White od modré propálil vše, co mu stálo v cestě a s lehkou tečí Nika Antropova zvýšil náskok Toronta na 2 branky - 2:4. Ve 39. minutě nastřelil Alex Ponikarovský tyčku domácí branky a hosté měli v těchto fázích herně navrch. Naštěstí pro Rangers přišla druhá přestávka a hráči tak dostali čas na zkonsolidování sil do poslední části hry.

Do poslední třetiny došlo ke změně v domácí brance, když nejistého Lundqvista vystřídal Steve Valiquette. Hned ve 42. minutě Marek Malík trefil holí nešťastně Michala Rozsívala, navíc za sekání odjel na trestnou Ryan Callahan a Toronto hrálo další přesilovku. Hosté uzavřeli kolem domácí branky zámek, Pavel Kubina z pravého kruhu přesně vypálil a Nik Antropov opět lehce tečoval - 5:2 pro Toronto, přičemž ruský útočník zaznamenal čistý hattrick. V 59. minutě rozjeli borci v bílém kombinaci, Boyd Devereaux poslal na Matta Stajana, ten z první přiťuknul před branku na Alexandera Steena a ten pojistil výhru Toronta na 6:2, což bylo také konečné skóre zápasu.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události