Hokej

Dallas doma podlehl Ottawě 2:4

Utkání dvou celků z popředí svých konferencí začalo trochu vlažně, když víc vzrušení na ledě přinášel snad jen pobyt hostující top formace vedené Jasonem Spezzou. Na začátku 6. minuty zavezl puk do útočného pásma hostující bek Chris Schubert, zakroužil a čistým průstřelem z dálky otevřel skóre zápasu - 0:1.

Ihned po vhazování se Chris Neil pustil do Steva Otta, který si chvíli předtím vyšlápnul na gólmana Emeryho. Ten však bitku nepřijal a Neil dostal 2 + 2 minuty. V 8. minutě k němu přisednul Wade Redden a domácí měli šanci na vyrovnání jako hrom. Však také po necelé půlminutě Sergej Zubov vypálil a Niklas Hagman z dorážky srovnal na 1:1. V 17. minutě pak přišla paráda Antoina Vermetta, který se elegantně prokličkoval skrze dva domácí beky a krásnou individuální akci také přesně zakončil - 1:2. O minutu později předvedl podobnou parádu také domácí Niklas Hagman, ovšem hostující gólman Emery mu puk na poslední chvíli vysunutým příložníkem vypíchnul.

Na úvod 2. třetiny dohrávala Ottawa 53 vteřin přesilovku, když pykal domácí Mike Modano. Bez brankového efektu. Ovšem jak čas plynul, přesouvala se pomalu aktivita na hokejky hostujících hráčů. V polovině zápasu opět ujel Antoine Vermette, ovšem tentokrát se domácí gólman Mike Smith oklamat nenechal. V 17. minutě Niklas Hagman doslova skolil u mantinelu hostujícího Christopha Schuberta a dostal 5 minut. Ottawští tak měli dost dlouhou početní výhodu a s ní i šanci svůj náskok zvýšit. Do konce této části hry se jim to nepovedlo, pokračovat v přesilovce budou v poslední části hry.

Ve 47. minutě usednul za hru vysokou holí na 2 + 2 minuty domácí Stu Barnes a po 20-ti vteřinách početní výhody přesnou střelou zápěstím Mike Fisher zvýšil na 3:1 pro Senátory. V 53. minutě pykal Chris Neil a borci v zeleném Emeryho mocně ostřelovali, ovšem bez gólu. Po naskočení z trestné ujížděl do brejku na druhou stranu kluziště Chris Neil, ovšem srazil se s domácím gólmanem Smithem, kterého musel přijet prohlédnout domácí masér. Hráči Stars se snažili, tlačili a v 19. minutě se snížení dočkali z hole Mika Ribeira, který snížil na 2:3 a udržoval domácí tým stále ve hře. 90 vteřin před sirénou odjel gólman Smith na střídačku a následně kapitán Ottawy nastřelil tyčku prázdné domácí branky. Ovšem 27 vteřin před koncem přišli domácí o puk a Chris Kelly zvýšil na 4:2 pro Sens, což bylo také konečné skóre zápasu.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události