Hokej

Carolina vyhrála v Montrealu 5:1

Hurikánům z Caroliny se na ledě Montrealu poměrně dost slušně daří a také začátek tohoto zápasu v Bell Centre přinesl větší aktivitu ze strany hostujících hráčů.

Na začátku 4. minuty dostal od Matta Cullena do jízdy před domácí branku přesnou nahrávku Erik Cole a přesnou ranou nad pravé rameno domácího gólmana Carey Priceho otevřel skóre zápasu - 0:1. Na konci deváté minuty se domácí dokázali na chvíli usadit před hostujícím gólmanem Camem Wardem, z nepřehledné situace se dostal puk až do hostující branky, ovšem Mark Streit ho tam usměrnil nohou a vše se muselo posoudit u videa. Tam videorozhodčí přikopnutí potvrdil a na jednobrankovém vedení Caroliny se tak nic nezměnilo. V 11. minutě fauloval Alexej Kovaljov a hosté hráli přesilovku. 14 vteřin před jejím koncem vypálil od modré Justin Williams, Eric Staal puk před brankou ještě lehce sklepnul a bylo to 0:2. Poměr střel pak byl 18 - 8 ve prospěch hostujících hráčů.

Hned na úvod 2. třetiny se do sebe pustili Scott Walker a Mike Komisarek a oba si jeli po boxerské vložce na 2 + 5 minut od hokeje odpočinout. Ve 29. minutě se blýsknul domácí gólman Price - Montreal hrál přesilovku, ovšem puk vypíchnul Justin Williams a z půlky se řítil na domácího gólmana v sólo nájezdu, ten ho však vychytal. A za chvíli udeřilo na druhé straně - Tomáš Plekanec s Alexejem Kovaljovem zakombinovali, puk skončil až na holi Andreje Kosticyna a ten snížil na 1:2. Domácím vlila tato branka nových sil do žil, ovšem dopředu se rozjel Chad LaRose, nahrál mezi kruhy na najetého Roda Brind'Amoura a opět to bylo o dvě branky - 1:3. Ve 40. minutě Glen Wesley za brankou vybojoval puk, nahrál ihned před branku na osamoceného Raye Whitneyho, ale ten trefil svojí ranou přímo do gólmana Price. Vzápětí putoval na trestnou za hru vysokou holí Saku Koivu a po 3 vteřinách přesilovky ihned po buly od modré vše před sebou prostřelil právě Ray Whitney - 1:4.

Do poslední třetiny došlo ke změně v domácí brance, kde Carey Price vystřídal slovenský gólman Jaroslav Halák. Ve 47. minutě však kapituloval i on - Erik Cole poslal puk na rozjetého Raye Whitneyho a ten zvýšil už na 5:1 pro Hurricanes. V 50. minutě odjel na trestnou Chad LaRose a Habs hráli přesilovku. A jen co ji dohráli, fauloval Erik Cole a početní výhoda domácích pokračovala. Po půl minutě se k němu navíc vrátil Chad LaRose a 90 vteřin to bylo přečíslení 5 na 3. Bránící trojice byla chvílemi na roztrhání, ale Cam Ward odolával všem střeleckým pokusům hráčů Canadiens, kteří svoji obří příležitost na korigování výsledku trestuhodně nevyužili. Podeváté za sebou se tak v Bell Centru radovali hráči Caroliny, tentokrát po výhře 5:1.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události