Hokej

Málka nahradí Mensator, Hrdinu Huml

Málka nahradí Mensator, Hrdinu Huml
Zdroj: Dušan Vrbecký

Český reprezentační tým se sotva sešel před přípravným utkání se Slovenskem a odletem na ruský Cahnnel One Cup a trenér Alois Hadamczik už musí počítat první omluvenky. Na sraz reprezentace nedozarili útočník jan hrdina a gólman Roman Málek.

Trenér s omluvenkami počítal už dopředu, přesto doufá, že jich nebude tolik, jako před finskou Karjalou. To se mu totiž omluvila více než třetina nominovaných. "Byl bych samozřejmě nejraději, kdyby nechodily žádné, ale vy snad znáte způsob, jak to zařídit?" ptal se novinářů už při oznámení nominace Hadamczik.

A ještě než stačil tým v neděli odpoledne v praze přivítat, už měl na stole dvě změny. Útočníka jana Hrdinu ze švédského HV71 vyřadilo zraněšní ramene, omluvil se i brankář Roman Málek. "Místo Hrdiny byl povolán Ivan Huml ze švédské Mory, Málka nahradí Lukáš Mensator z Karlových varů," oznámil tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Pavel Bárta.

I tak se včera hlásilo Aloisi Hadamczikovi pouhých dvanáct hráčů. Obránci Angel Krstev, Vladimír Sičák, Filip Novák, Tomáš Žižka a útočníci Leoš Čermák, Petr Sýkora, Tomáš Rolinek, Roman Červenka a Jakub Klepiš totiž ještě dohrávali odložená extraligová utkání, Petr Tenkrát s dodatečně nominovaným Ivanem Humlem dorazí až dnes. Zdravotní potíže znemožnily časný příjezd Petra Tona o jehož startu se rozhodne také až dnes. "Dohrávané extraligové zápasy nám situaci komplikují, ale nedá se nic dělat, jiné termíny nejsou," litoval Hadamczik. 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události