Hokej

Trenér Miloš Říha mění Pardubice za Moskvu

Pouhé dva týdny byl bez práce hokejový trenér Miloš Říha. Poté, co byl odvolán ze střídačky extraligového vicemistra Pardubic totiž přijal angažmá ve Spartaku Moskva. Podle ruských médií podepsal s aktuálně osmnáctým týmem superligy smlouvu do konce sezony.

Říha už byl představen týmu

O tom, že Miloš Říha nastupuje v týmu Spartaku Moskva už informuje i klubový server ruského týmu. "Dnes v 10 hodin byl týmu představen nový kouč, český specialista Miloš Říha. Místo hlavního trenéra tak bylo po sobotním odvolání trenéra Valerije Bragina volné pouhé dva dny," píše na svých stránkách ruský klub.

Od 11 hodin ruského času pak Říha vedl i první trénink v novém působišti, kde se seznamoval se svými novými svěřenci. Trénink podle ruského serveru vedl spolu s dalšími klubovými kouči Viktorem Pačkalinem, Igorem Baldinem a trenérem brankářů Sergejem Galošumovem. 

V Rusku už působil

Miloš Říha se do Ruska vrací po dvou letech. V sezoně 2005/06 vedl Chimik Moskevská oblast, tým který se z Voskresenska přestěhoval na předměstí Moskvy do Mitišči. Za sebou má i angažmá na Slovensku, kde k titulu přivedl Slovan Bratislava, Pardubice dovedl dvakrát až pod ligový piedestal. V sezonách 2002/03 a 2006/07 totiž skončil s týmem pokaždé druhý.

Čtyřnásobný mistr Ruska, či spíše Sovětského svazu, zůstává ve stínu sllavnějších klubů CSKA a Dinamo, vždyť ruský titul vyhrál naposledy v roce 1976.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události