Hokej

Edmonton vyhrál v St. Louis 5:4 na nájezdy

Před zápasem se ve Scottrade Centru v St. Louis odehrála malá ceremonie, neboť Keith Tkachuk odehrál v Chicagu na začátku prosince 1200. zápas v kariéře a jelikož se tak stalo na ledě soupeře, toto byla první příležitost k oslavě před domácím publikem.

V 6. minutě měl Edmonton na ledě příliš mnoho hráčů a Blues hráli přesilovku. Z ní uplynula polovina a David Backes z pravého kruhu zápěstím otevřel skóre zápasu - 1:0. V 8. minutě mohlo být vyrovnáno, ale akci hostí a následnou střelu Raffi Torrese vytěsnil domácí gólman Toivonen na tyčku a vzápětí kotouč sám pokryl. V 15. minutě zazvonila za domácím gólmanem po střela Kyla Brodziaka tyčka podruhé. V 16. minutě domácí beci špatně rozehráli, Aleš Hemský získal puk, poslal na Shawna Horcoffa a ten svojí 15. brankou v sezóně vyrovnal na 1:1. V 17. minutě fauloval Dustin Penner a domácí měli další početní výhodu. Na začátku 20. minuty ho následoval Aleš Hemský a hosté hráli třetí přesilovku v řadě. I když tuto přesně v polovině přerušila první siréna zápasu.

Na úvod 2. třetiny zamkli hráči v modrém bránící čtveřici před gólmanem garonem a Dough Weight po pěkné kombinaci poslal bluesmany do vedení 2:1. Ovšem uteklo pouhých 35 vteřin, Aleš Hemský zpoza branky nahrál na Shawna Horcoffa, ten poslal před branku na najetéhu Dustina Pennera a bylo to 2:2. Ve 25. minutě dostali přesilovku také hosté, když fauloval domácí Jay McKee. Ve 28. minutě ponechala obrana Oilers před Garonem osamoceného Brada Boyse a St. Louis šlo potřetí v zápase do vedení - 3:2. Ve 32. minutě pykal Lee Stempniak a Edmonton mohl potřetí v zápase vyrovnat. Zvláště když k potrestanému přisednul Jay Mc Kee. A taky ano - na modré mocně napřáhnul Sheldon Souray a bylo opět srovnáno - 3:3. Hostující přesilovka nadále pokračovala, ovšem bez další vstřelené brankyy. Ta padla podle scénáře tohoto zápasu do hostující branky - postaral se o ní ve 37. minutě Dough Weight a Blues počtvrté v zápase vedli - 4:3.

Ve 42. minutě fauloval vysokou holí Matt Walker a Oilers hráli přesilovku. Po minutě přisedli Sheldon Souray, Raffi Torres a Jamal Mayers a led se trochu vylidnil. Podle scénáře tohoto zápasu byl na tahu Edmonton, což se naplnilo v 56. minutě, kdy při přesilovce Edmontonu před brankou osamocený Fernando Pisani opět srovnal na 4:4. V 58. minutě fauloval Raffi Torres domácího Davida Backese, který se dlouho nemohl zvednout z ledu. Souběžně fauloval i jeho spoluhráč Jarret Stoll a Blues hráli 5 na 3. Však také svého soupeře mocně sevřeli a měli několik tutovek, ovšem žádná branka z toho nepadla a šlo se do prodloužení. V něm byli hosté jednoznačně aktivnější, ovšem ani v nastaveném čase se nerozhodlo a na řadu přišly samostatné nájezdy. Jako první se rozjel domácí David Perron - nedal, Sam Gagner - nedal, Brad Boyes - nedal (tyčka), Aleš Hemský - nedal, Dough Weight - nedal, Shawn Horcoff dal a Edmonton tak vítězí 5:4 na nájezdy.

Za zmínku stojí také 3 asistence Aleše Hemského.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události