Hokej

Hokejisty čeká Švédsko, hrát bude i Ton

Hokejisty čeká Švédsko, hrát bude i Ton
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Úvodní zápas druhého turnaje série Euro Hockey Tour dnes čeká v Sazka Aréně hokejisty České republiky. V rámci ruského Cahnnel One Cupu zde přivítají Švédsko.

Sýkora má natažený břišní sval 

Český tým po úterní porážce od Slovenska doznal změn. Dodatečnou nominaci dostal od trenéra Aloise Hadamczika obránce Michal Gulaši z Vítkovic, naopak špatně to vypadá se startem útočníka Petra Sýkory. Ten kvůli nataženým břišním svalům nedohrál už zápas proti Slovensku a zřejmě bude chybět i dnes. "O tom, zda s námi poletí do Ruska, se rozhodne až zítra, stejně jako v případě Leoše Čermáka, který také není úplně zdravotně v pořádku," potvrdil tiskový mluvčí ČSLH Pavel Bárta.

V brance opět Hnilička

Naopak hrát už by měl uzdravený útočník Sparty Petr Ton. "A do branky se znovu postaví Milan Hnilička," doplnil Bárta. Český tým spolu se Švédy hned zítra odcestuje do Moskvy, kde odehraje zbytek turnaje.  Nepoletí ale všichni, po utkání se Švédskem bude ještě z nominace vyřazen jeden obránce.

Dnešní duel se Švédskem je pro tým Aloise Hadamczika výzvou. V posledních jedenácti zápasech totiž Češi desetkrát prohráli a rádi by tuto černou bilanci vylepšili. "Navíc je na čase konečně také vyhrát nějaký turnaj Euro Hockey Tour," nechal se slyšet Hadamczik.

V sobotu se pak český tým v Moskvě utká s Finy, o den později je v závěrečném utkání turnaje vyzvou domácí Rusové.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události