Hokej

Stávka hokejistů Kolína: Nehráli, klub jim prý dluží

Zajímavý důvod nenastoupit ke včerejšímu druholigovému utkání měli hokejisté Kolína. V domácím duelu proti Táboru hráči stávkovali kvůli tomu, že jim klub dluží na výplatách. Kolín kvůli tomu prohrál s Táborem kontumačně 0:5.

Nedostali peníze, tak nehráli 

"K utkání odmítli nastoupit kolínští hráči, jimž klub dluží výplaty od začátku sezóny," píše se na klubovém serveru. "Nějaké zpoždění ve výplatě odměn tu skutečně je," přiznal manažer kolínského klubu Josef Hasil, který ale i tak považuje krok hokejistů za nepochopitelný. "Mám pocit, že to nebylo právě šťastné řešení situace," dodal Hasil.

Do stávky se navíc nezapojili všichni hráči. "Posily placené hlavním sponzorem Jozefem Chromiakem byly připraveny nastoupit, ale nebyl jich dostatek, aby utkání mohly odehrát," informuje klubový web. To potvrdil i Hasil. "Je to tak, že část hráčů platí klub a část hlavní sponzor. Neříkám, že je to ideální stav, ale je to tak," okomentoval manažer stávající situaci.

Příště prý nastoupí

Klub, kterému byl zápas s Táborem kontumován ve prospěch hostí a čeká jej pokuta a povinnosti uhradit soupeři náklady na cestu, už vzniklou situaci řeší. "Právě o tom jednáme a hledámě způsob, jak z toho ven," řekl klubový manažer, jenž ale konkrétní kroky odmítl prozradit. "Ještě je brzo," omluvil se. Jedno je ale podle něj jisté. "K dalšímu zápasu v neděli doma proti Kutné Hoře nastoupíme," věří Josef Hasil.

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události