Hokej

Atlanta podlehla po slabém výkonu doma Torontu 0:4

Souboj dvou finských gólmanů, když hostující Vesa Toskala má v posledních zápasech formu jako řemen, na domácí straně pro změnu momentálně nejlepší střelec celé NHL Ilja Kovalčuk. Toť stručně na úvod.

Zápas samotný začal poměrně zostra, ovšem s pozornými obranami na obou stranách. V 6. minutě zamířila na trestnou nová posila domácích Mark Recchi, ovšem Toronto početní výhodu v úvodní branku zápasu nepřetavilo. Naopak Vesa Toskala musel vytáhnout dva hodně ostré zákroky za sebou, když za domácí úřadovala na ledě řada Roberta Holíka. V 15. minutě hostující Darcy Tucker orazítkoval tyčku Lehtonenovy branky. V polovině 19. minuty zazvonila tyčka také na svatyni Vesa Toskaly, čekání na první branku zápasu pokračovalo dál. 10 vteřin před koncem musel Toskala po najetí Erika Perrina vytáhnout další ostrý zákrok, do šaten se tedy poprvé odcházelo za bezbrankového stavu 0:0.

Ze 2. třetiny uplynulo 40 vteřin, Bobby Holík podržel nedovoleně Matse Sundina a Javorové Listy hrály další přesilovku. Nutno ovšem poznamenat, že tempo hry upadlo. Přišla však 28. minuta a s ní úvodní branka zápasu. Postaral se o ni ve vlastním oslabení Boyd Devereaux po fatální chybě domácího gólmana Kari Lehtonena, jenž vyjel do roku rozehrát, ovšem vůbec se mu to nepovedlo a útočník Toronta už měl u odkryté branky celkem snadnou roli - 0:1. Ve 31. minutě domácí obrana celkem laxně řešila pobyl elitní útočné řady ve vlastním obranném pásmu a po sérii rychlých nahrávek Mats Sundin z hodně ostrého úhlu zvýšil na 2:0 pro Maple Leafs. Ve 34. minutě se zleva řítil na Toskalu domácí kanonýr Ilja Kovalčuk, ovšem hostující gólman byl ve střehu a kotouč vytěsnil mimo branku.

Poslední část hry přinesla nejslabší hokej - hráči Atlanty nebyli schopni něco kloudného vymyslet a Toronto hrálo to, co při svém vedení potřebovalo. Takže se postupem času začalo z hlediště ozývat pískání a diváci dokonce začínali odcházet domů. Pravda, zlikvidování 2-brankového náskoku může být otázka několika povedených chvil, ovšem dnes to byla z domácí strany bída s utrpením. V 50. minutě odjel pykat Andy Wozniewski a hráči Thrashers měli šanci s výsledkem ještě něco udělat. Vesa Toskala v brance Toronta byl ovšem v dnešním zápase pro domácí střelce nepřekonatelnou překážkou. V 57. minutě pojistil výhru Toronta Alex Pnikarovský, který přesnou ranou švihem z mezikruží dal na 3:0. A ten samý hráč rozhodl o minutu později definitivně o výhře kanadského celku, když první formace roztočila v obraně Atlanty kolotoč a úspěšný střelec mířil do odkryté branky - 4:0. 90 vteřin před koncem nastřelil Mark Recchi tyčku hostující branky, na výhře Toronta v poměru 4:0 už se ale až do závěrečné sirény nic nezměnilo.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události