Fotbal

Slezák: Bohemka se zachrání, třeba i za minutu dvanáct

Slezák: Bohemka se zachrání, třeba i za minutu dvanáct
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Po podzimní části Gambrinus ligy nemají ve vršovickém Ďolíčku příliš důvodů k radosti. Nováček soutěže Bohemians 1905 okupuje předposlední příčku tabulky a na jaře ji čeká boj o holé přežití. Kapitán "Klokanů" Dalibor Slezák ale tvrdí: "Zachráníme se."

Výhru nad Slavií bych měnil za tři jiné

Jenomže cesta za záchranou bude pro zelenobílé ještě hodně těžká. Na podzim porazili pouze tři soupeře, byť skalp Slavie je může hřát. Klokani se totiž stali jediným týmem celé soutěže, který dokázal půlmistra porazit. "Přiznám se, že za  dvě tři výhry nad týmy, které se zachraňují spolu s námi, bych ji klidně vyměnil," tvrdí Dalibor Slezák. "Za jednu výhru ale ne. Porážka Slavie byla hrozně důležitá  jak pro nás, tak pro naše fanoušky," dodal. Přitom triumf nad sešívanými byl vůbec prvním tříbodovým ziskem Bohemky v lize.

Co Bohemce chybí? Zkušenosti!

Bohemians podle Slezáka doplatili na malé zkušenosti s boji v nejvyšší soutěži. "Podzim nám ukázal především to, že platíme nováčkovskou daň, stejně jako jiné týmy, které postoupily v minulosti. Zaplatili jsme za nezkušenost, jinak bychom do jiného než nevítězného konce určitě dotáhli více zápasů," tvrdí kapitán Klokanů.

Mužstvo se mezi elitou stále ještě rozkoukává, vždyť do 1. ligy prošlo po jediném roce ve 2. lize, kam postoupilo o rok dříve. "Mezi druhou a první ligou je velký rozdíl. Týmy v 1. lize jsou daleko vyzrálejší především po taktické stránce. Jsme bojovný tým, ale nedokážeme úplně ideálně plnit taktické pokyny," přiznává Slezák. Obrat by podle něj mohly přinést právě zkušenosti, které tým v nejvyšší soutěži nabírá. "Až zlepšíme dodržování taktiky, přijdou body. Tedy za předpokladu, že si uchováme svou bojovnost. Bez té by to nešlo," dodal.

Fanoušci jsou velkou devizou Bohemains

Kromě bojovnosti se ale v Ďolíčku mohou spoléhat ještě na jednu jistotu - na fanoušky. Ti je podporují nejen doma, ale i na zápasech na hřištích soupeřů. Vždyť třeba při derby na Letné jich bylo možná víc, než těch domácích. A i kdyby ne, v hlasitosti povzbuzování rozhodně ty sparťanské porazili. "Jsou opravdu naší velkou devizou. Spoléháme na ně i na jaře," poděkoval  příznivcům Bohemians Slezák.

I když prý jejich věčné povzbuzování nevnímá stále, je pro výkony Klokanů důležité. "Při hře se soustředíme na vlastní výkon, ale jsou pasáže, kde fanoušky vnímáme opravdu hodně. Před zápasem, po přestávce nebo při ošetřování a přerušené hře je vnímáme opravdu intenzivně," tvrdí kapitán Klokanů.

Jaro? Zachráníme se!  

Bohemians čeká ještě 14 ligových zápasů. Čtrnáct zápasů, během nichž se ukáže, zda je zelenobílý zázrak opravdu životaschopný. "Bude to těžké, každý tým o něco hraje, ale já jsem  přesvědčen, že se Bohemka zachrání," vzkazuje Slezák. A  je prý úplně jedno kdy a jak. "Klidně v poslední minutě posledního kola," dodává odhodlaně.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události