Fotbal

Přetahovanou o Toleskiho vyhrála Slavia

Přetahovanou o Toleskiho vyhrála Slavia

Fotbalová Slavia vyhrála první zimní bitvu s konkurencí. Do svých řad získala druhého nejlepšího střelce podzimní části Gambrinus ligy Makedonce Goce Toleskiho. Šikového útočníka vyfoukla dalším zájemcům, mezi nimiž byly Sparta, Teplice a dokonce i německé kluby.

Zdroj: SK Slavia Praha

Makedonec ve Slavii nahradí Vlčka

Toleski se dnes večer dohodl se Slavií Praha na dvouleté smlouvě a ukončil tak spekulace o tom, kam z Mostu, kde sezonu zahájil, přestoupí. V řadě zájemců přitom bylo více klubů, autor sedmi podzimních branek se ale rozhodl pro Slavii. „Jsme rádi, že se nám podařilo do útoku získat jednoho z nejlepších střelců české ligy, očekáváme, že se gólově prosadí také v našem týmu," liboval si po uzavření konstraktu ředitel Slavie Petr Doležal v reakci pro klubový web.

A spokojen byl i sám Toleski. „Nabídka Slavie mne potěšila, je to vedoucí tým, který hraje v pohárové Evropě. Trenér Jarolím prosazuje rychlý fotbal, který se mi líbí, na nové angažmá se těším," prohlásil muž, jenž nakonec odmítl jak Spartu či Teplice, tak i dva údajné bundesligové zájemce. Toleski si navíc polepší i tabulkově, z posledního mužstva soutěže se přesouvá do prvního.

Toleskiho přestup je také první velkou zimní změnou v Gambrinus lize, útočník by přitom měl nahradit v sešívaném dresu odcházejícího kapitána Stanislava Vlčka, jenž zítra absolvuje testy v Anderlechtu Brusel a podle všeho do něj také přestoupí.

Slavia přitom Tolesiho získala až nečekaně lacino. „Výše přestupní částky se stanoví podle úspěšnosti Slavie v Poháru UEFA a v I. Gambrinus lize, Most by mohl získat až devět milionů korun, základní přestupní částka je přibližně poloviční," uvedl na serveru slavia.cz tiskový mluvčí klubu Ondřej Zlámal.

Předchozí angažmá Goce Toleskiho

1989 - 2000 FC Ochrid

2000 - 2002 NK Napredok

2002 - 2004 Rabotnički

2004 - 2005 Renova

2005 - 2006 Burghausen

2007 SIAD Most

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události