Fotbal

Český Zlatý míč na podzim ovládl Petr Čech

Český Zlatý míč na podzim ovládl Petr Čech
Zdroj: TV Nova

Tradiční anketa o nejlepšího českého fotbalistu Zlatý míč má svého polovičního krále. Nejlepším fotbalistou podzimu s českým pasem se stal v hlasování novinářů brankář londýnské Chelsea Petr Čech.

Suverén Petr Čech
Petr Čech vyhrál podzimní část ankety s náskokem 206 bodů na druhého Tomáše Rosického, třetí Marek Jankulovski na gólmana české reprezentace ztrácí 514 bodů. Zajímavostí je, že mezi první čtyřku se vešel jediný hráč, který nepůsobí v anglické Premier League, trojici Čech, Rosický, Rozehnal doplnil vítěz Ligy mistrů z AC Milán Marek Jankulovski.
Své zastoupení má v elitní společnosti i domácí nejvyšší soutěž. Nejlépe z ní dopadl osmý obránce Sparty Zdeněk Pospěch, těsně za ním skončili devátý Marek Matějovský z Mladé Boleslavi a jedenáctý Stanislav Vlček ze Slavie.

Slavia má osm hráčů
A právě sešívaní mají nejvíce zástupců mezi nejlepšími dvaceti hráči. Kromě Vlčka zde figurují ještě brankář Martin Vaniak a záložník Daniel Pudil. Mezi pětačtyřicet nominovaných se pak prodral například i František Dřížďal, který ještě na jaře hrál 2. ligu v Sokolově. Ve Zlatém míči mu patří 24. pozice, o kterou se dělí se stoperem pražské Sparty Tomášem Řepkou. Nejvíce hráčů má v anketě Slavia (8) polovinu hráčů mají Sparta a Brno.
Čtyřicetkrát se na prvním místě objevil Petr Čech, dvacetkrát Tomáš Rosický. Naopak Nedvěd, Koller, Rozehnal, Matějovský, Plašil a Dřížďal se na prvním místě objevili jedinkrát. Celkem se organizátorům z Klubu sportovních novinářů sešlo přes osmdesát hlasovacích lístků.

Podzimní pořadí Zlatého míče
1. Petr Čech (Chelsea) 1106 bodů
2. Tomáš Rosický (Arsenal) 900 bodů
3. Marek Jankulovski (AC Milán) 592 body
4. David Rozehnal (Newcastle) 495 bodů
5. Jaroslav Plašil (Pamplona) 317 bodů
6. Pavel Nedvěd (Juventus Turín) 306 bodů
7. Jan Koller (Monaco) 290 bodů
8. Zdeněk Pospěch (Sparta Praha) 285 bodů
9. Marek Matějovský (Mladá Boleslav) 247 bodů
10. David Jarolím (Hamburger SV) 229 bodů
Další pořadí: 11. Stanislav Vlček (Slavia), 12. Martin Fenin (Teplice), 13. Martin Vaniak (Slavia), 14. Daniel Pudil (Slavia), 15. Tomáš Ujfaluši (Fiorentina), 16. Tomáš Galásek (Norimberk), 17. Jan Šimůnek (Wolfsburg), 18. Libor Sionko (Kodaň), 19. Radoslav Kováč (Spartak Moskva), 20. Jiří Jarošík (Celtic Glasgow)

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události