Hokej

Hokejová Dukla je bez vedení, odstoupili jednatel i manažer

Hokejová Dukla je bez vedení, odstoupili jednatel i manažer
Zdroj: TV Nova - Dušan Vrbecký

Jen deset měsíců seděl v křesle šéfa hokejové Dukly Jihlava Jan Zachrká. Bývalý trenér univerziádní hokejové reprezentace a asistent Miloše Říhy v ruském Chemiku Moskevská oblast včera nečekaně oznámil rezignaci. Navíc poté, co městské zastupitelstvo v Jihlavě přiřklo Dukle mimořádnou dotaci ve výši pěti milionů korun. Zachrlovy kroky dnes následoval i sportovní manažer klubu Petr Kaňkovský.

Vydržel deset měsíců
„Měl jsem k tomu osobní a pracovní důvody," oznámil Zachrla zkoprnělým zastupitelům poté, co mu přiřkli pětimilionovou částku z městského rozpočtu. „V fungování klubu jsou pravidla nastavena tak, že člověk nemůže dělat a prosazovat to, co by chtěl," rozvedl šéf prvoligového klubu pro nova.cz důvody svého odstoupení.
Do funkce přitom Zachrla nastoupil teprve 1. března tohoto roku po odvolaném Ivanu Padělkovi. Pod jeho vedením se vyměnili prakticky všichni zaměstnanci klubu, do nově zřízené funkce sportovního manažera byl jmenován bývalý hráč Petr Kaňkovský. Klub obměnil celý kádr a šéf, jenž oznámil, že skončí ke 31. prosinci, představil i svou vizi do budoucna. „Do roku 2011 chceme mít extraligu, ale vše závisí od rekonstrukce zimního stadionu," uvedl ve své představě budoucnosti dvanáctinásobného mistra československé ligy, který nyní tápe jen v 1. lize. Se svými šéfy se ale na  domácím ledě loučil výhrou nad Sarezou Ostrava v poměru 9:3.

Spory s dozorčí radou?
Jedním z důvodů Zachrlova odstoupení může být podle našich informací ne právě ideální vztah s dozorčí radou klubu. Tu jmenuje stoprocentní vlastník Dukly město Jihlava, orgán má ale jen poradní funkci. Jenomže Právě dozorčí rada před nedávnem například prosadila i přes Zachrlovu nevoli odvolání Petra Kaňkovského z funkce trenéra. „Na změně trenéra trvala dozorčí rada klubu," řekl tehdy Zachrla. Teď dodal: „Dozorčí rada? Řekněme, že jsem měl odpovědnost za něco, o čem jsem sám nemohl rozhodovat."
Místopředsedou dozorčí rady je i jihlavský městský zastupitel a bývalý hokejový trenér Dukly i reprezentace Josef Augusta. „Bohužel právě jedu na jednání, omlouvám se," řekl nám s tím, že se k odstoupení šéfa klubu vyjádří později.

Kdo ho nahradí?
Krokem klubového šéfa bylo zaskočeno i vedení města. „Je to studená sprcha," cituje okamžitou reakci jihlavského primátora Jihlavský Deník. A to ještě netušil, že pouhý den po Zachrlovi oznámí odchod i sportovní manažer klubu Petr Kaňkovský. "Došel jsem k názoru, že jsem tady zbytečný," řekl Kaňkovský pro klubový web. Bývalý hráč už vykonával stejnou funkci v Mladé Boleslavi, po odchodu ze středních Čech se ale na rok vrátil k hokeji a v Dukle se stal nejproduktivnějším hráčem základní části 1. ligy. Od jara se znovu vrátil na manažerský post a v Jihlavě vybudoval zcela nové mužstvo. To poté vedl i jako trenér za odvolaného Aleše Tomáška, na zásah dozorčí rady byl ale z lavičky stažen.
Město zatím neví, kdo nečekaně odstoupivší šéfy klubu nahradí. Uvolněného postu se zřejmě dočasně ujme první náměstěk jihlavského primátora Radek Vovsík a město vypíše nové výběrové řízení. ´

Jan Zachrla byl už čtvrtým jednatelem, který Duklu od jejího prvního sestupu z extraligy v roce 1999 řídil.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události