Hokej

Colorado zdolalo NY Rangers 4:3 v prodloužení

Ze zápasu uběhlo 77 vteřin, Michal Rozsíval fauloval vysokou holí a Lavina hrála 4 minuty v početní výhodě 5 na 4. A Henrik Lundqvist musel ukázat několik velkých zákroků, hlavně proti samostatnému nájezdu slovenského útočníka v domácích barvách Marka Svatoše.

Hostující gólman byl i nadále ve větší permanenci než domácí Peter Budaj. V 10. minutě vypálil po hvizdu na domácího gólmana Rayn Callahan a strhla se menší šarvárka, po které usedli na trestnou Cody McLeod a hostující Paul Mara a hrálo se 4 na 4. Ovšem i nadále bez vstřelené branky. Ve 13. minutě se opět vylučovalo - Brandon Dubinski a Cody McLeod dostali 5 minut za rvačku, Marek Svatoš za vysokou hůl 2 minuty a přesilovku hráli Rangers. A úspěšně - Chris Drury se Scottem Gomezem zakombinovali a Brendan Shanahan už před brankou věděl, co s pukem - 0:1. V 15. minutě měl domácí Cody McCormick 2 obří šance, ovšem jak jeho nájezd, tak i následnou dorážku stejně skvěle vykryl Henrik Lundqvist. V 18. fauloval Daniel Girardi, za 17 vteřin ho následoval Marc Staal a Lavina mohla hrát 1:43 přesilovku 5 na 3. Domácí borci se usadili kolem hostující branky, mladícvi paul Stastny a Wojtek Wolski měli několik dobrých šancí, ovšem Lundqvist vše vychytal a připsal si v první části hry 16 zákroků.

Ve 23. minutě fauloval Brandon Dubinski a hráči Avalanche měli další přesilovku. A tentokrát se trefili i oni - Andrew Brunette - Paul Stastny nahrávali a Milan Hejduk vyrovnal na 1:1. A češi byli na ledě vidět dál - ve 28. minutě opět Milan Hejduk poslal fomácí do vedení 2:1, ovšem neuplynula ani půlminutka a Michal Rozsíval dalekonosnou střelou vyrovnal na 2:2. Ve 30. minutě převzal puk na útočné modré Scott Gomez, nikým neatakován si najel mezi kruhy a přesnou ranou poslal Rangers do vedení 3:2. Ve 32. minutě se do sebe pustili pěstmi Ryan Hollweg a Ian Laperriere a šli se na 5 minut zchladit. Ve 33. minutě fauloval domácí Brett Clark a početní výhodu měli Jezdci. Největší šanci ale měla v oslabení dvojice Milan Hejduk - Paul Stastny, ovšem druhý jmenovaný tečoval nad svatyni Henrika Lundqvista. Ve 37. minutě fauloval Milan Hejduk a Daniel Girardi v největší šanci nastřelil levou tyčku Budajovy branky.

Třetí třetina si držela tempo předchozích části hry a tudíž i nadále byli domácí aktivnějším týmem. Ovšem obrana Rangers v čele s gólmanem Lundqvistem stále nájezdům Laviny odolávala. Až do 49. minuty - to Jaroslav Hlinka střílel a slovenský forvard Marek Svatoš nadvakrát vyrovnal na 3:3. V 57. minutě Nigel Dowes skvěle nahrál na Fjodora Tjutina, ten byl před domácím gólmanem sám s pukem na holi, ovšem Peter Budaj předvedl asi nejdůležitější zákrok zápasu a puk za svoje záda nepustil. S blížící se třetí sirénou bylo čím dál zřetelnější, že oba celky bod berou a snaží se hlavně neudělat chybu.
Takže se prodlužovalo. Aktivnějším dojmem působili hráči Rangers, však také Jágrův útok Budaje dvakrát vyzkoušel, ovšem domácí hráči dokázali vypíchnout puk a Wojtek Wolski v 76 vteřině prodloužení přesnou střelou zápěstím rozhodnul o výhře Colorada 4:3.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události