Hokej

St. Louis vyloupilo Boston výhrou 4:1

Mezikonferenční souboj obou soupeřů začal hodně zostra, když několik vteřin po úvodní buly musel vytáhnout lepší zákrok domácí gólman Tim Thomas. Ovšem domácí Medvědi si nenechali nic líbit a tak i Manny Legace za pár vteřin 2x zasahoval.

Největší šance na otevření skóre zápasu přišla v 10. minutě, kdy se domácí Marco Sturm řítil po nahrávce Phila Kessela sám na Manny Legacyho, ten ho ovšem vychytal. Ve 12. minutě pálil zprava zcela volný P.-J. Axelsson, ovšem Legacy na jeho ránu viděl a překvapit se nenechal. A přišlo klasické nedáš - dostaneš. Timu Thomasovi nešťastně clonil obrovitý bek Zdeno Chára když si nabruslil od bočního mantinelu Lee Stempniak a přesnou ranou švihem otevřel brankový účet zápasu - 0:1. V 17. minutě domácí tlačili, Christian Backman fauloval a Bruins hráli první přesilovku zápasu. Ovšem v úvodní dvacetiminutovce další branka nepadla a po první siréně tak šli do kabin s jednobrankovým vedením hostující hráči.

Ve 24. minutě se Marc Savard natlačil z nájezdu zprava před Legacyho, neunáhlil se, ovšem Legacy také čekal a jinak bravurního domácího nahrávače vychytal. Ovšem aktivita byla jednoznačně na hokejkách domácích hráčů a Manny Legacy se měl v brance St. Louis co ohánět. Ve 30. minutě se do sebe pustili pěstmi domácí Milan Lucic a Barret Jackman, který v závěru souboje několikrát těžce inkasoval a šel do kolen. Za pár vteřin zamířil na hanbu i domácí Andrew Ference a led se opět trochu vylidnil. Brad Boyes pak pálil nebezpečně skrze skrumáž, ovšem Tim Thomas i trochu se štěstím jeho ránu kryl. Ve 36. minutě se do sebe pustili dost naostro bez rukavic Shawn Thornton a D.J. King (který jinak do dnešního zápasu nezasahoval) a také tito kohouti se jeli na 5 minut zchladit. Tlak hráčů Bostonu stupňoval, ovšem Manny Legace svoji branku dnes nejspíš zaklel. A stejně jako u první branky i tentokrát přišlo nedáš - dostaneš - z rychlého protiútoku ujel Jay McClement a Brad Boyes doklepl jeho nahrávku za Thomasova záda - 0:2. 20 vteřin před druhou sirénou byla domácí obrana hodně rozhozená, ovšem Andy McDonald malilinko zaváhal a Tim Thomas stačil jeho puk vytěsnit do tyčky a ven z branky.

Ve 42. minutě putoval podruhé v zápase na trestnou Christian Backman a Boston dostal další šanci vstřelit kontaktní branku. Ve 44. minutě pálil mimo Andy McDonald, ovšem Boston měl puk na holích častěji. Nutno ale také dodat, že domácí kombinovali hodně nepřesně a hostující obrana hodně střel blokovala. Ve 46. minutě fauloval D.J. King a Medvědi měli další přesilovku. A konečně ji využili - Dennis Wideman pálil a Zdeno Chára - šikovně najetý před branku - pohotově u pravé tyčky dorazil a snížil na 1:2. V 50. minutě 2x během několika vteřin úspěšně zasahoval proti dorážkám Salvadora a Johnsona domácí brankář Tim Thomas. V 55. minutě lapil Manny Legacy další tutovku při přečíslení hráčů Bruins. O chvíli později vychytal Tim Thomas ve stejné situaci Barreta Jackmana. 3:19 před třetí sirénou se vyfauloval sekáním Marc Savard a Bluesmani hráli přesilovku. Ovšem uteklo pouze několik vteřin, celkem zbytečně fauloval hostující mladík Erik Johnson a hrálo se 4 na 4. Ovšem ihned po buly ujel Ryan Johnson, nahrál na Jamala Mayerse a St. Louis vedlo 3:1. 95 vteřin před sirénou zamířil na střídačku Tim Thomas a Boston to zkoušel se 6-ti hráči v poli. 41 vteřin před koncem pojistil výhru hostujícího celku gólem do prázdné branky Keith Tkachuk, takže St. Louis vyhrálo na ledě Bostonu nakonec 4:1.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události