Hokej

Pittsburgh přetlačil Washington 4:3 po prodloužení

Nejen měření formy dvou mladých superhvězd NHL Alexandera Ovečkina a Sidney Crosbyho, ale také dvou bitkařů Georgese Laraqua a Donalda Brasheara - kteří se také v posledním vzájemném měření sil porvali - to vše sliboval nabídnout tento souboj.

Však také uplynulo něco málo přes 3 minuty a obě těžké váhy se do sebe pustily, ovšem tentoktrát to skončilo nerozhodně, oba borci vyfásli pak 5 minut každý. Na začátku 8. minuty usednul na hanbu domácí Jarkko Ruutu a hostující borci v čele s Alexanderem Ovečkinem zle domácím zatápěli, ovšem Ty Conklin žádný z puků za svoje záda nepustil. Na začátku 13. minuty pak uděřilo na druhé straně - dvojice domácích útočníků se řítila na jediného hostujícího obránce, Jeff Taffe naznačil přihrávku a následnou přesnou střelou otevřel skóre zápasu - 1:0. Pro střelce to pak byl první letošní úspěch. V 15. minutě však bylo srovnáno a postaral se o to sváteční střelec Donald Brashear, který sám před Conklinem nezaváhal - 1:1. V polovině 18. minuty měl ze dvou metrů 2 veliké šance Sydney Crosby, ovšem Brent Johnson pravým betonem obě šance zneškodnil, následně však zpoza branky nahrával do brankoviště Colby Armstrong a od jednoho z hostujícíh beků zamířil puk do branky Capitals - 2:1. Při jednom ze zákroků se ale Brent Johnson zranil a na led tak musel do hostující klece nastoupit veterán Olaf Kolzig. 16 vteřin před sirénou ztratil puk ve vlastním pásmu Alex Ovečkin, fauloval a Penguins hráli první přesilovku.

Většinu si přenesli do začátku 2. třetiny, v jejím konci měl obří šanci Jordan Staal, po něm i Jevgenij Malkin, ovšem hráči Capitals s Kolzigem v čele odolali. Ve 25. minutě dostal puk na modrou najetý brian Pothier, napřáhnul a "jeslemi" vyrovnal na 2:2. Hra pak byla místy docela neuspořádaná a oběma celkům dělalo problémy založit solidnější útočnou akci. 94 vteřin před druhou sirénou zachyboval při rozehrávce za vlastní brankou obránce Sergej Gončar, puku se zmocnil Alex Ovečkin a Washington šel do vedení 3:2.

Ve 45. minutě pykal domácí Colby Armstrong a hráči Caps Conklinovi zle zatápěli, Mikael Nylander nestíhal zpracovat a z dorážky trefil pouze tyčku domácí branky. Pittsburgh prohrával, měl by se na domácím ledě snažit, ovšem pokud nebyli na ledě Malkin s Crosbym, bylo to hodně upracované. V 16. minutě fauloval Shaone Morrisonn a Tučňáci dostali velkou šanci vyrovnat. První řada neslezla z ledu, ovšem bránící čtveřice blokovala, padala do střel a co prošlo, to kryl Olaf Kolzig. 4 vteřiny před koncem přesilovky ale nastoupili za domácí čerství hráči, Darryl Sydor vypálil, Gary Roberts šikovně clonil a bylo to 3:3. Těsně před poslední sirénou pálil nebezpečně Jevgenij Malkin, ale Kolzig zákrokem zápasu vytěsnil kotouč mimo.
Takže přišlo na řadu prodloužení. Uplynula 1 minuta a 33 vteřin, Sidney Crosby vybojoval před brankou puk, nahrál na najetého Sergeje Gončara a ten dělovkou prostřelil vše před sebou, takže Pittsburgh nakonec přeci jen vyhrál 4:3 po prodloužení.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události